Help for English

Use of English #45

Komentáře k článku: Use of English 45

 

50% :oops: Pořád se objevujé pro mě nové věci :?

Re: Re:

To, že se člověk může podívat, jaké testy s jakým výsledkem dělal, je rozhodně super, nemusím pak pořád přemýšlet, co že mi vlastně moc nešlo a co kde jsem ještě nebyla. Taky by se mi líbilo takové rozšíření této funkce, kdy by se třeba do nějaké tabulky zapisovaly konkrétní otázky (nebo druhy otázek), které jsem měla špatně a jednou za čas (třeba při nasbírání deseti špatných otázek) by mi to nabídlo testík, kde by byly jen tyto vybrané otázky. Při nasbírání dalších deseti by se to sečetlo zase s těmi z minula atd. Zkrátka tak, aby měl člověk možnost si zopakovat častěji to, co mu nešlo (i když je fakt, že stejně asi většina lidí ví, kde má achilovu patu)… A jelikož jsem neskromná, tak bych ještě uvítala speciální prográmek na procvičování slovíček, který by měl v podstatě stejnou funkci, jak jsem již popsala ze začátku – opět by se někam zaznamenávala slovíčka, která jsem nevěděla a při novém otevírání stránek by na mě bliklo okénko: „Čas na opakování…“ s již konkrétními otázkami. Bylo by i fajn, kdyby se v tom všem nějak zohlednila křivka zapomínání a… a… No dobrá, já vím, že toho máte hodně ;-) Nicméně (nebo spíše právě proto) klobouk dolů :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Adík vložený před 17 lety

Re: Re:

To, že se člověk může podívat, jaké testy s jakým výsledkem dělal, je rozhodně super, nemusím pak pořád přemýšlet, co že mi vlastně moc nešlo a co kde jsem ještě nebyla. Taky by se mi líbilo takové rozšíření této funkce, kdy by se třeba do nějaké tabulky zapisovaly konkrétní otázky (nebo druhy otázek), které jsem měla špatně a jednou za čas (třeba při nasbírání deseti špatných otázek) by mi to nabídlo testík, kde by byly jen tyto vybrané otázky. Při nasbírání dalších deseti by se to sečetlo zase s těmi z minula atd. Zkrátka tak, aby měl člověk možnost si zopakovat častěji to, co mu nešlo (i když je fakt, že stejně asi většina lidí ví, kde má achilovu patu)… A jelikož jsem neskromná, tak bych ještě uvítala speciální prográmek na procvičování slovíček, který by měl v podstatě stejnou funkci, jak jsem již popsala ze začátku – opět by se někam zaznamenávala slovíčka, která jsem nevěděla a při novém otevírání stránek by na mě bliklo okénko: „Čas na opakování…“ s již konkrétními otázkami. Bylo by i fajn, kdyby se v tom všem nějak zohlednila křivka zapomínání a… a… No dobrá, já vím, že toho máte hodně ;-) Nicméně (nebo spíše právě proto) klobouk dolů :-)

Re: Re: Re:

Nene, věřte, že takové funkce již samozřejmě máme v plánu. Ono to ale nejde tak rychle reagovat, jako vymýšlet. Co se slovíček týče, přesně to, co píšete, a několik daších důležitých prvků, by se mělo objevit v příštím hlavním upgradu programu Language Lab.

Re: FCE

Máme několik cvičných FCE testů, z těch byste měla zhruba pochopit, o jakou úroveň se jedná. Na našem webu určitě budete potřebovat články označené jako INTERMEDIATE a UPPER-INTERMEDIATE.

Travel x traveling

V první otázce mě zmátlo to TRAVEL jako CESTOVÁNÍ. Já jsem měl zato, že v tomto smyslu by bylo lepší použít TRAVELLING. Mimochodem byla by tato možnost gramaticky správná?
I believe that space travelling will be fairly common in the future.

honyk

Ještě prosím o vysvětlení, jak je tvořena vazba:
He's just being stupid, isn't he?

Jestli tomu dobře rozumím, tak to znamená – on je prostě hloupý, že? Jaký je rozdíl např. mezi tímto a "he is just stupid, isn't he?
Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 17 lety

honyk

Ještě prosím o vysvětlení, jak je tvořena vazba:
He's just being stupid, isn't he?

Jestli tomu dobře rozumím, tak to znamená – on je prostě hloupý, že? Jaký je rozdíl např. mezi tímto a "he is just stupid, isn't he?
Děkuji

Re: honyk

Nene, je v tom rozdíl:

He's just being stupid – chová se jak blbeček
He's just stupid – je to blbeček

průběhový čas se u slovesa ‚být‘ takto používá tehdy, když mluvíme o tom, jak se kdo v daný okamžik chová. Prostý čas popisuje toho člověka celkově.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 17 lety

Travel x traveling

V první otázce mě zmátlo to TRAVEL jako CESTOVÁNÍ. Já jsem měl zato, že v tomto smyslu by bylo lepší použít TRAVELLING. Mimochodem byla by tato možnost gramaticky správná?
I believe that space travelling will be fairly common in the future.

Re: Travel x traveling

No, sice se dají tato dvě slova brát jako synonyma, ale jejich používání se liší. SPACE TRAVELLING ani BUSINESS TRAVELLING nejsou používaná spojení. TRAVELLING je aktivita, kterou někdo provozuje, tedy můžete např. říct I LIKE TRAVELLING, nebo TRAVELLING TO WORK EVERY DAY IS A NUISANCE…

TRAVEL se používá hlavně tehdy, když se mluví o cestování jako o myšlence, když to slovo má zachycovat spíše tu podstatu… takže např SPACE TRAVEL je ‚cestování vesmírem‘, BUSINESS TRAVEL je obchodní cestování, AIR TRAVEL – cestování letecky.

Můžete říct:
I don't like air travel.
nebo
I don't like travelling by plane.

(v první větě je to podstatné jméno, v druhé je to sloveso-gerundium – nerad létám, nemám rád cestování letadlem)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.