Help for English

Cloze: Schuyler Fisk at the Hotel Café

Komentáře k článku: Cloze: Schuyler Fisk at the Hotel Café

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od amanita vložený před 15 lety

Re: Re:

Máte mé sympatie :-D:-D:-D

Re: Re: Re:

Díky.
(Myslel jsem ty první dvě chyby. To could / would jsem si naštěstí pak opravil zpátky na could :-).)
Vy máte zase moje sympatie :-D.

a/some

ve větě -who have evere suffered___break up,dalo by se použít some?…jinak pěkný test :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 15 lety

a/some

ve větě -who have evere suffered___break up,dalo by se použít some?…jinak pěkný test :-)

Re: a/some

sakra mam tam chyby :-D…no jo po pátku :-D

cause trouble

Marku, a „cause trouble“ místo „give“ by opravdu nešlo"? Myslela jsem, že je to totéž… :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 15 lety

a/some

ve větě -who have evere suffered___break up,dalo by se použít some?…jinak pěkný test :-)

Re: a/some

BREAK UP je počitatelné, proto SOME by se před to dalo jen výjimečně. Zde je to jen neurčitý člen.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od LENKA vložený před 15 lety

cause trouble

Marku, a „cause trouble“ místo „give“ by opravdu nešlo"? Myslela jsem, že je to totéž… :?

Re: cause trouble

Ano, přidám. Není to sice v tomto významu tak běžné jako GIVE sb TROUBLE, ale dám to tam jako jednu z možností.

Mohla bych se zeptat jak se řekne TRPĚT nečím? Suffer with? A drha otázka, v clanku je remainder of show.ohlo by tam byt A REST OF SHOW? Dekuju mooc, super testik

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

Mohla bych se zeptat jak se řekne TRPĚT nečím? Suffer with? A drha otázka, v clanku je remainder of show.ohlo by tam byt A REST OF SHOW? Dekuju mooc, super testik

Re:

TRPĚT něčím je SUFFER FROM sth.
Ano, REMAINDER a REST je to samé.

Super testík, dal mi zabrat, ale 85% mě potěšilo :-D

Re:

mně to teda taky přišlo těžší, jak říká roman, ta slovní zásoba hlavně…navíc mi ukázalo, že průměr je 37%, což je celkem dost málo…já jsem dala 55% se dvěma hloupými chybami

75%… no tak nevím.. :-(
mohlo by být during a show? nebo spíš WITHIN?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od terez* vložený před 15 lety

75%… no tak nevím.. :-(
mohlo by být during a show? nebo spíš WITHIN?

Re:

Tam jak je to „remainder“? Tam rozhodně nic jiného být nemůže.

Re: Re: cause trouble

proč nemůže být MAKE?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od cafesk8 vložený před 15 lety

Re: Re: cause trouble

proč nemůže být MAKE?

Re: Re: Re: cause trouble

samotné MAKE TROUBLE není problém, ale MAKE sb TROUBLE už v pořádku není. Když někomu působíte problémy, může být GIVE sb TROUBLE a nebo CAUSE sb TROUBLE.

taky bych řekla že ty slovíčka tam jsou dost obtížná, 50% :?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.