Help for English

Zájmeno IT: I like it when...

Komentáře k článku: Zájmeno IT: I like it when...

 

Dobry den, nie je mi celkom jasne, podla coho mam zvolit spravne IT a THAT, pride mi to zamenitelne vacsinou, a it a that volim viac menej automaticky. Su tam nejake rozdiely v pouziti (nejake pravidla pouzitia)? <br/> Napr. vo vete: <br/> Some of us suffer pain rarely, but others have painful attacks all the time. Why does pain come in so many forms? What are the different ways of stopping IT/THAT ?

Dakujem velmi pekne za objasnenie.

Dal bych zcela jistě IT. Pomocí IT nahrazujete slovo, předmět věty, ve Vašem případě pain. Pomocí THAT nahradite celou větu.
BTW myslím, že by tam mělo být spíš suffer from

Odkaz na příspěvek Příspěvek od hapo vložený před 13 lety

dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli může být ve větě „I can't stand it if I hear people talk about her like that“ místo toho „if“ „when“. děkuji

Myslím, že ano.

Bylo by možné použít po slovese “appreciate” namísto spojky “if” spojku “whether”? Např. “I would appreciate whether you …”

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Radim45 vložený před 9 lety

Bylo by možné použít po slovese “appreciate” namísto spojky “if” spojku “whether”? Např. “I would appreciate whether you …”

Za APPRECIATE se předmětná věta s WHETHER nepoužívá. Je to víceméně pevná vazba I WOULD APPRECIATE IT IF…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 9 lety

Za APPRECIATE se předmětná věta s WHETHER nepoužívá. Je to víceméně pevná vazba I WOULD APPRECIATE IT IF…

Dobré vědět. :) Ale i přesto se jedná o vedlejší větu předmětnou, že?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Radim45 vložený před 9 lety

Dobré vědět. :) Ale i přesto se jedná o vedlejší větu předmětnou, že?

V angličtině se spíš jedná o preparatory it pro if-clause po would appreciate.

A nasledovnom videu (6.46) :

https://www.youtube.com/watch?…

je veta :

I love that it allows me to …

Je to OK ? (Vedľajšie veta predmetná za like – mám rád čo ?)

Ďakujem.

Ano, je to klasická předmětná věta. I LOVE something, I LOVE THAT …

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.