Help for English

To auto ne a ne nastartovat!

Komentáře k článku: To auto ne a ne nastartovat!

 

Dobrý den,

v článku se píše, že WILL je POMOCNÉ sloveso pro budoucí čas. Je to skutečně tak? WILL jsem vždy jako pomocné pro budoucí čas chápal a bylo pro mne novinkou, že je to sloveso MODÁLNÍ. Nyní se snažím přijít na to, co přesně si pod tím, že je “modální” představit – význam a smysl ostatních modálních sloves chápu v pohodě. Třeba v článku o MODÁLNÍCH slovesech WILL ale bohužel vůbec zmíněno není. A zdejší zmínka, že je “pomocné”, mne vrací zase zpátky na začátek :-| …

Můžete mi, prosím, vysvětlit, jak to s WILL tedy přesně je a jak ho logicky pochopit jako sloveso modální, když ho člověk má původně zažité jako klasické “pomocné” (podobně jako “do” a “did”). Ve slovníku jsou “do” a “did” označena jako auxiliary verbs, ale “will” jen a pouze jako “modal verb” …

Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od panfelix vložený před 6 lety

Dobrý den,

v článku se píše, že WILL je POMOCNÉ sloveso pro budoucí čas. Je to skutečně tak? WILL jsem vždy jako pomocné pro budoucí čas chápal a bylo pro mne novinkou, že je to sloveso MODÁLNÍ. Nyní se snažím přijít na to, co přesně si pod tím, že je “modální” představit – význam a smysl ostatních modálních sloves chápu v pohodě. Třeba v článku o MODÁLNÍCH slovesech WILL ale bohužel vůbec zmíněno není. A zdejší zmínka, že je “pomocné”, mne vrací zase zpátky na začátek :-| …

Můžete mi, prosím, vysvětlit, jak to s WILL tedy přesně je a jak ho logicky pochopit jako sloveso modální, když ho člověk má původně zažité jako klasické “pomocné” (podobně jako “do” a “did”). Ve slovníku jsou “do” a “did” označena jako auxiliary verbs, ale “will” jen a pouze jako “modal verb” …

Děkuji.

WILL jako sloveso pro budoucí čas je prostě pomocné, nemá žádnou jinou funkci než gramatickou.

WILL ale může být i modální sloveso. Např. ve větě That will be them – to budou oni – zde se nejedná o budoucnost ale o moje přesvědčení, jsem si jistý, že to je pravda. Podobně The car won't start – zde také nejde o budoucnost, ale WON'T vyjadřuje neochotu, odmítnutí, vidím, že to prostě nejde apod.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.