Help for English

Slovíčko VERY

Komentáře k článku: Slovíčko VERY

 

Pekny clanek. Ted uz me to na Storynory neprekvapi :-D

Pěkné shrnutí, teď ještě abych si to ve vhodnou chvíli vybavil.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ltynk vložený před 13 lety

Pěkné shrnutí, teď ještě abych si to ve vhodnou chvíli vybavil.

Re:

přesně tak :c)

Very well done. :-)

hezká věta na very:
Some dogs do not take to the harness at all, and are sometimes withdrawn from the programme for this very reason. Někteří psi nejsou vůbec vhodní jako tažní psi, proto jsou občas vyřazeni z programu na výchovu tažných psů PRÁVĚ Z TOHOTO DŮVODU.

Děkuji za článek, teď je pro mne to very u podstatných jmen naprosto srozumitelné a líbí se mi :-)

ja som napriklad videl very last plane , very special guest,very next day ,etc

Nebo třeba „Yes, that's very true“ – to je úplná pravda

The very idea makes me sick.
The very thought of you makes me smile.
The very fact changes everything.
Dalo by se v těchto případech místo very použít itself? Samozřejmě, že až za podstatným jménem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 13 lety

The very idea makes me sick.
The very thought of you makes me smile.
The very fact changes everything.
Dalo by se v těchto případech místo very použít itself? Samozřejmě, že až za podstatným jménem.

Re:

no, je to trochu něco jiného, Tady v tomto případě bych spíše použil JUST, tedy JUST THE IDEA… apod.

Deadly

Můj učitel na VŠ vždycky říkal, že v angličtině je možné všechno (já do té doby znal pořekadlo, že v Rusku je možné všechno). A měl pravdu, protože například nestupňovatelné „deadly“ jsem už také slyšel ve spojení s VERY. „Looks like fan, but it can be very deadly“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od B01D vložený před 13 lety

Deadly

Můj učitel na VŠ vždycky říkal, že v angličtině je možné všechno (já do té doby znal pořekadlo, že v Rusku je možné všechno). A měl pravdu, protože například nestupňovatelné „deadly“ jsem už také slyšel ve spojení s VERY. „Looks like fan, but it can be very deadly“.

Re: Deadly

DEADLY je stupňovatelné příd. jméno, znamená smrtelně nebezpečný. Něco potom může být VÍCE smrtelně nebezpečné či nejvíce… v češtině to asi zní divně, ale v angličtině je DEADLY podobné jako DANGEROUS.

Re: Re: Deadly

Aha, tak to jsem to lehce spletl. Děkuji za vysvětlení pane Víte.

Mozte mi prosim povedat v akej suvislosti je tu to VERY ?:
The end sounds like a track from the very movie Inception. **** Dakujema tu vetu mam z jednoho komentu na youtube

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Warrick vložený před 13 lety

Mozte mi prosim povedat v akej suvislosti je tu to VERY ?:
The end sounds like a track from the very movie Inception. **** Dakujema tu vetu mam z jednoho komentu na youtube

Re:

viz VERY + podstatné jméno.

Re: Re:

takze zname na to presne, priamo z tohoto filmu ak sa nemylim

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.