Help for English

Nevyjádřený podmět pro pokročilejší (cvičení)

Komentáře k článku: Nevyjádřený podmět pro pokročilejší (cvičení)

 

Fajn, akurát som sa nejako nedokázala stotožniť s dvojkou. Ani po vysvetlení.
Nepredpokladám, že prvá veta totiž musí nutne znamenať, že učiteľ ktorý o tom hovorí má ten typ študentov.

Ale to je asi môj problém, pretože občas pozorujem, že je angličtina absolútne nelogická.

Vďaka za testík, 80 percent.
Som domrvila aj to počasie, ale to som mohla vedieť, keby som sa bývala viac sústredila. Možno.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ar vložený před 12 lety

Fajn, akurát som sa nejako nedokázala stotožniť s dvojkou. Ani po vysvetlení.
Nepredpokladám, že prvá veta totiž musí nutne znamenať, že učiteľ ktorý o tom hovorí má ten typ študentov.

Ale to je asi môj problém, pretože občas pozorujem, že je angličtina absolútne nelogická.

Vďaka za testík, 80 percent.
Som domrvila aj to počasie, ale to som mohla vedieť, keby som sa bývala viac sústredila. Možno.

Re:

Naprosto nehápu dotaz. V čem je přesně u dvojky problém? On konstatuje, že prostě na světě existují lidi, co se nenaučí anglicky, ale v jeho třídě nejsou.

_________ people who will never learn English, but _________ just an excuse for most of my students.

No prvá časť vety vraví, že tu sú ľudia, existujú takí ľudia, ktorí sa nikdy nenaučia anglicky, v druhej časti sa vraví, že to je výhovorka študentov konkrétneho učiteľa. Z prvej časti však nie je jasné, že ľuďia z prvej časti vety sú tí istí o ktorých hovorí druhá časť vety. Asi to komplikujem?
:-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ar vložený před 12 lety

_________ people who will never learn English, but _________ just an excuse for most of my students.

No prvá časť vety vraví, že tu sú ľudia, existujú takí ľudia, ktorí sa nikdy nenaučia anglicky, v druhej časti sa vraví, že to je výhovorka študentov konkrétneho učiteľa. Z prvej časti však nie je jasné, že ľuďia z prvej časti vety sú tí istí o ktorých hovorí druhá časť vety. Asi to komplikujem?
:-D

Re:

Nechápete tu větu…

Celou větu říká učitel: Jsem si vědom toho, že na světe existují lidi, kteří se nenaučí nikdy angličtinu, ale v případě mých studentů je to jen výmluva. Moji studenti říkají, že se nikdy nenaučí anglicky, ale já si myslím, že se naučí, když budou jen trochu chtít… že moji studenti nepatří mezi takové lidi.

Hned jsem to pochopila. Na 100%. Pěkně vysvětlený. Do včera jsem žila s tím, že there is = tam je. Zas o kousek dál.

slovosled v otázce

Mimo téma testu. Není v sedmičce chyba ve slovosledu? „You don't know them?“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od banter vložený před 12 lety

slovosled v otázce

Mimo téma testu. Není v sedmičce chyba ve slovosledu? „You don't know them?“

Re: slovosled v otázce

Ne, máme tu na to článek – Otázky ANO/NE s oznamovacím slovosledem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re: slovosled v otázce

Ne, máme tu na to článek – Otázky ANO/NE s oznamovacím slovosledem.

Re: Re: slovosled v otázce

Když jsem to psal, tak jsem přesně věděl, že se někdo ozve. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 12 lety

Re: Re: slovosled v otázce

Když jsem to psal, tak jsem přesně věděl, že se někdo ozve. :-)

Re: Re: Re: slovosled v otázce

Za domácí úkol si článek nastuduju :-)

Re: Re:

Aha, já to pochopil tak, že studenti se vymlouvají ve stylu: „Ale vždyť je spousta lidí, kteří neumí dobře anglicky a nikdy umět nebudou a to jsou rodilí mluvčí, tak proč bychom se my měli nějak moc snažit…“ :))

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 12 lety

Re: Re:

Aha, já to pochopil tak, že studenti se vymlouvají ve stylu: „Ale vždyť je spousta lidí, kteří neumí dobře anglicky a nikdy umět nebudou a to jsou rodilí mluvčí, tak proč bychom se my měli nějak moc snažit…“ :))

Re: Re: Re:

O rodilých mluvčích tam ale přece není ani zmínka…
Tento význam ta věta opravdu nemá.

Mate mě, že před „a lot“ a „a few“ je množné číslo, protože mám z češtiny vžité spojení „je tam spousta…“ (jednotné číslo) nebo „bylo jich pár“ (taky jednotné).

ot. 2

Taktéž jsem druhou otázku nepochopil, resp. pochopil jinak a asi špatně. Chápuju tak: Jsou lidé, kteřé se nikdy nebudou učit anglicky. A navíc jsou v mé třídě. Tím jsem to pochopil, že se mluví o těch určitých lidech z mé třídy, kteří se anglicky nikdy učit nebudou.

Jak by se řeklo: Jsou lidé kteří se nikdy nebudou učit anglicky (bez slovesa začít).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od sagitta vložený před 12 lety

ot. 2

Taktéž jsem druhou otázku nepochopil, resp. pochopil jinak a asi špatně. Chápuju tak: Jsou lidé, kteřé se nikdy nebudou učit anglicky. A navíc jsou v mé třídě. Tím jsem to pochopil, že se mluví o těch určitých lidech z mé třídy, kteří se anglicky nikdy učit nebudou.

Jak by se řeklo: Jsou lidé kteří se nikdy nebudou učit anglicky (bez slovesa začít).

Re: ot. 2

Tam stojí, že jsou lidé, kteří se nikdy NENAUČÍ anglicky…

I tryed the best…

I tryed the best.. but I failed… 60% :? :-(

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.