Help for English

Complaining: Jak si postěžovat

Komentáře k článku: Complaining: Jak si postěžovat

 

pěkně sesumírované:)

Vidím několik témat probíraných na helpfóru.:-) Moc dobrý článek. 

Super, děkuju moc

I když většinu vazeb znám, tak tady je to parádně shrnuté! Hned je z čeho vybírat Díky za další skvělý článek!

Zdravím, … He's such a jerk! He told us we were the worst class he's ever taught. .......nemělo by být místo he's …he'd ?? myslím samozřejmě ve 2. větě.

Ne, já to neříkám jako nepřímou řeč, co tehdy řekl, říkám tím něco současného. On nám řekl, že TEĎ JSME. Přímou řeč posunujeme ‘o jeden čas dozadu’ pokud pouze reportujeme něco, co někdo v minulosti řekl. Pokud jde o něco, co pořád platí, časy se neposouvají.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

Ne, já to neříkám jako nepřímou řeč, co tehdy řekl, říkám tím něco současného. On nám řekl, že TEĎ JSME. Přímou řeč posunujeme ‘o jeden čas dozadu’ pokud pouze reportujeme něco, co někdo v minulosti řekl. Pokud jde o něco, co pořád platí, časy se neposouvají.

Pokud se to neposouvá, tak proč je tam He told us we were? Já bych posunul buď obě, pokud to už nemusí platit, nebo ani jedno, pokud to stále platí.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 10 lety

Pokud se to neposouvá, tak proč je tam He told us we were? Já bych posunul buď obě, pokud to už nemusí platit, nebo ani jedno, pokud to stále platí.

přesně to mě na tom zaráží

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.