Help for English

Toto je poprvé co...

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michal vložený před 7 lety

Ano, ty titulky ve videu, které jsem sdílel jsou strojově generované. Díval jsem se ale i do titulků, které jsem stáhl přes BS player a opravdu je tam přítomný čas. Jak jsem psal výše, není to poprvé, co jsem se s tím setkal. Asi to nebude tak černobílé, jak tvrdí Swan, Sparling, Murphy a ostatní.

Neměl jsem na mysli ty ve videu, těm většinou nevěřím. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Boffin vložený před 7 lety

Řekla rozhodně feel.

I've known you for like a year and a half and this is the first time I feel like I am talking to a real person.

Mně to takhle v této větě zní naprosto v pořádku, ale nedokážu přesně vysvětlit proč tady to jde a jinde ne. Myslím si, že je to povahou slova “feel” a tím, že dává důraz na to, jak se právě cítí, spíše než na to, že se jí to nikdy předtím nestalo.

Ale napadla mě jedna věc. Toto se dá nahradit větou:

For the first time, I feel like I am talking to a real person.

Ty věty např. ze Swana se takto nahradit nedají.

This is the first time that I've heard her sing.
For the first time, I hear her sing. (zní divně)

Ale spojení „for the first time“ se dá přece použít vždycky.

For the first time, I’m speaking to a native speaker.

For the first time I CAN hear her sing. (možná vám ta vámi uvedená věta zní divně kvůli absenci CAN)

Možná to prostě jen spadá do kategorie „chyb“, které dělají i rodilí mluvčí. Možná vychází z minulého času, kde perfect není potřeba.

It was the first time I spoke/had spoken to her.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michal vložený před 7 lety

Ale spojení „for the first time“ se dá přece použít vždycky.

For the first time, I’m speaking to a native speaker.

For the first time I CAN hear her sing. (možná vám ta vámi uvedená věta zní divně kvůli absenci CAN)

Možná to prostě jen spadá do kategorie „chyb“, které dělají i rodilí mluvčí. Možná vychází z minulého času, kde perfect není potřeba.

It was the first time I spoke/had spoken to her.

Máte pravdu. Toto by asi chtělo názor rodilýho mluvčího.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.