Help for English

Zkouším

 

Tak jsem se rozhodla vyzkoušet aplikaci English me na sobě, abych mohla poté poučeně poreferovat svým studentům… Zatím dost dobrý, ještě jsem to celé neprozkoumala..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od evaoslik vložený před 8 měsíci

Tak jsem se rozhodla vyzkoušet aplikaci English me na sobě, abych mohla poté poučeně poreferovat svým studentům… Zatím dost dobrý, ještě jsem to celé neprozkoumala..

Mně EnglishMe kdysi velmi pomohlo s přípravou na CPE – Use of English jsem měl díky tomu Exceptional. 🙂
A to tenkrát EnglishMe teprve začínalo – dnes má několikrát více funkcí a vše je skvěle propojené dohromady.

To jsme rádi. 🙂 Ať se líbí.

OK, tak 7 dní se mi chýlí ke konci. Aplikace je celá velmi užitečná. Co bych ráda vyzdvihla je způsob zkoušení a učení slovíček…naučila jsem se jich za tu dobu mraky (k mé radosti jsem je rovnou potkala ve filmu i knížce…) a je bezva, že jsou tam všechny možné způsoby jak si dané slovo procvičovat. Také pro studenty bude užitečné a zábavné vytvářet si vlastní okruhy slovní zásoby. Díky za inspiraci 🙂
Možná si to i na chvíli zaplatím a dokončím tam vše co mi můj level nabízí…,baví mě to:) Mimochodem – s tím by souvisel jeden můj dotaz – je možné si zobrazit okruhy z nižších úrovní? Mám tam témata v rámci té své úrovně a pak ty „Shared lists“…, které jsou fajn, ale zajímalo by mě, zda mám vlastně přístup ke všem okruhům, co tam mají nižší úrovně..... Krásný den:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od evaoslik vložený před 7 měsíci

OK, tak 7 dní se mi chýlí ke konci. Aplikace je celá velmi užitečná. Co bych ráda vyzdvihla je způsob zkoušení a učení slovíček…naučila jsem se jich za tu dobu mraky (k mé radosti jsem je rovnou potkala ve filmu i knížce…) a je bezva, že jsou tam všechny možné způsoby jak si dané slovo procvičovat. Také pro studenty bude užitečné a zábavné vytvářet si vlastní okruhy slovní zásoby. Díky za inspiraci 🙂
Možná si to i na chvíli zaplatím a dokončím tam vše co mi můj level nabízí…,baví mě to:) Mimochodem – s tím by souvisel jeden můj dotaz – je možné si zobrazit okruhy z nižších úrovní? Mám tam témata v rámci té své úrovně a pak ty „Shared lists“…, které jsou fajn, ale zajímalo by mě, zda mám vlastně přístup ke všem okruhům, co tam mají nižší úrovně..... Krásný den:)

Díky za zprávu. Jsme rádi, že Vás English Me zaujalo.

Zobrazení všech okruhů najednou možné není. Pro prolistování všech tematických okruhů ve třech krocích můžete přepnout na úroveň A1 (zobrazí se úrovně A0+A1), pak na B1 (zobrazí se A2+B1) a pak na C1 (zobrazí se B2+C1).

V současné době okruhy opravujeme a velké okruhy, kde je často hromada slov mnoha úrovní najednou, dělíme na menší celky, aby se uživatelé každé úrovně opravdu učili slova určená pro jejich úroveň… bylo frustrující, když třeba téma Škola obsahovalo 60 slov napříč úrovněmi.

Školu jsme třeba rozdělili do 12 různých menších okruhů.

OK, děkuju za radu.

Chci se zeptat – končí mi dnes těch 7 dní zdarma a nemám na účtu teď vůbec peníze…ani na přeplacení pitomého měsíce...... Znamená to, že se mi všechno smaže? Díky

Nene, jen se vám to „zavře“ na zámeček. Po prodloužení předplatného se vše zase otevře a pojedete dál 🙂

Děkuju moc!

Zobrazení všech okruhů najednou možné není. Pro prolistování všech tematických okruhů ve třech krocích můžete přepnout na úroveň A1 (zobrazí se úrovně A0+A1), pak na B1 (zobrazí se A2+B1) a pak na C1 (zobrazí se B2+C1).
- Marku, pokud si z C jedničky přepnu na level A 1 – nesmažou se mi ty plány a to všchno z předtím?...... Tuším, že ne a že to bude v pohodě, ale ještě se chci ujistit. Děkuji

Nic se nesmaže… akorát při přepnutí se myslím vygeneruje nový plán na danou úroveň. To by mohlo asi ale lidem vadit. Při přepnutí zpátky se zase vygeneruje nový plán… takže by tam pak mohlo viset několik neudělaných plánů.

Každopádně tuto část (plány) budeme úplně předělávat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 7 měsíci

Nic se nesmaže… akorát při přepnutí se myslím vygeneruje nový plán na danou úroveň. To by mohlo asi ale lidem vadit. Při přepnutí zpátky se zase vygeneruje nový plán… takže by tam pak mohlo viset několik neudělaných plánů.

Každopádně tuto část (plány) budeme úplně předělávat.

Díky. Neudělané plány přežiju.:)

Ještě bych ocenila zkoušení slovíček z angličtiny do češtiny psanou formou 🙂 (možná je to hlavně proto, že nemám mikrofon..)
Trochu to nahrazuji diktátem, pokud nevím význam slova, tak si to v duchu vyhodnotím jako „neumí“… ale neobjeví sem i tam ta správná odpověď..

Psaní česky nám přijde nadbytečné, protože psaním v angličtině si procvičuji angličtinu (učení se správného pravopisu je tu vlastně nezbytné), ale psaním v češtině si angličtinu moc neprocvičuji. Navíc psaním v češtině by velmi často docházelo k tomu, že napíšete jiný tvar slova, synonymum, se kterým jsme nepočítali, a hned by to bylo označené jako špatně.

Třeba PRETTY – napíšete krásný? ok. Napíšete pěkný? ok. Napíšete „hezký“? To už ale mezi překlady tohoto slova nemáme, takže sorry, špatně. STejně tak když napíšete půvabný, pohledný, pohledná atd. A to už nemluvím o překlepech, pravopisných chybách jako měkké a tvrdé i… Bylo by to frustrující a z pohledu učení angličtiny zbytečné. Proto s psaním v rodném jazyce vůbec nepočítáme.

Díky za odpověď. 🙂
Máte tam možnost překladu do češtiny přes mikrofon – tak to je stejný problém, jestli se nemýlím..... Řeknu „hezký“ a bude to označeno jako špatně… ale samozřejmě se eliminuje ten problém s pravopisem… No, asi si budu kdyžtak muset pořídit ten mikrofon..
Zjistila jsem po několika dnech, že velmi dobře vím přeložit do angličtiny (ať už z definice nebo z českého výrazu).....ale že mi pak sem tam vyskočí v mysli anglická slova na která jsem narazila, ale nevybavím si, co to je… zkrátka že to nemám procvičené naopak........a jako je možný, že těch slov není moc (nejsem schopná percentuelně odhadnout…a přirozeně člověk si spíš všímá věcí, co jsou špatně:)…

To, o čem píšete – že to neuzná nějaký jiný překlad toho slova platí i naopak. Pokud to chce „páteř“, tak nevím, zda to chce backbone nebo spine a přijdu na to až, když udělám nebo neudělám „chybu“…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.