Help for English

učení se nových slovíček

 

Nevyhovuje mi, že se mě to snaží naučit tak moc slovíček najednou. Vůbec nic se totiž takhle nenaučím trvale. Uvítala bych, kdybych si mohla zadat, kolik jich chci naučit a procvičit. Myslím, že je to trvale nastavené na 10 nebo tak nějak. Ale to je pro mě moc najednou. Mám v tom potom v hlavě akorát guláš, což znamená, že sice mě třeba anglické slovo napadne, ale zase nevím, jaký že to má český ekvivalent.

V nastavení lze nastavit, zda chcete dohromady zkoušet jen 15 slovíček, nebo celý okruh.
Lze si také zvolit, která slovíčka nezkoušet – můžete si je ze zkoušení vyřadit.

Pokud se Vám trvale stává, že je pro Vás většina slovíček z okruhů neznámá, zkuste nejprve okruhy z nižší úrovně.
Kromě toho si můžete jednoduše vytvářet vlastní okruhy, kde se budete zkoušet ze slovíček, jež potřebujete – např. která jste potkala v určité knize, filmu apod. a dovedete si u nich představit konkrétní situaci a tak si slovíčko jednodušeji zapsat do paměti.
Protože pokoušet se naučit slovíčka, která jste nikdy předtím nepotkala a nedovedete si pod nimi nic představit, je velmi obtížné.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od [email protected] vložený před 6 měsíci

Nevyhovuje mi, že se mě to snaží naučit tak moc slovíček najednou. Vůbec nic se totiž takhle nenaučím trvale. Uvítala bych, kdybych si mohla zadat, kolik jich chci naučit a procvičit. Myslím, že je to trvale nastavené na 10 nebo tak nějak. Ale to je pro mě moc najednou. Mám v tom potom v hlavě akorát guláš, což znamená, že sice mě třeba anglické slovo napadne, ale zase nevím, jaký že to má český ekvivalent.

Vyzkoušejte kdyžtak funkci „Slovíčka pro vás“. Tam aplikace dává vždy jen několik nových slovíček a doplní je slovíčky, která je potřeba si zopakovat. Aplikace se sama stará o to, abyste si rozšiřovala slovní zásobu o nová slova, ale také o to, abyste nezapomínala stará slovíčka. Typický mix slovíček v jedné aktivitě je 4 nová slova a 8 slov k zopakování z minulosti.

Používáme algoritmus SPACED REPETITION, díky kterému aplikace slova připomíná vždy v ten správný čas, aby si je uživatel v hlavě udržel.

Ahoj, píšu vám, protože mám dotaz ohledně funkce „Slovíčka pro vás“. V jednom z minulých příspěvků jste psali, že tato funkce dává uživateli vždy jen několik nových slovíček a doplní je slovíčky, která je potřeba si zopakovat. Hodně jsem toho přečetl zde . Mám ale pocit, že i tak je pro mě stále moc najednou. Už jsem se naučila pár anglických slovíček, ale stále mám problém si je zapamatovat. Když se mě aplikace snaží naučit moc slovíček najednou, mám v tom guláš. Už si nepamatuji, která slova jsou nová a která mám už zopakovat. Máte nějaký tip, jak nastavit funkci „Slovíčka pro vás“ tak, aby mi vyhovovala?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Danielodek vložený před 3 měsíci

Ahoj, píšu vám, protože mám dotaz ohledně funkce „Slovíčka pro vás“. V jednom z minulých příspěvků jste psali, že tato funkce dává uživateli vždy jen několik nových slovíček a doplní je slovíčky, která je potřeba si zopakovat. Hodně jsem toho přečetl zde . Mám ale pocit, že i tak je pro mě stále moc najednou. Už jsem se naučila pár anglických slovíček, ale stále mám problém si je zapamatovat. Když se mě aplikace snaží naučit moc slovíček najednou, mám v tom guláš. Už si nepamatuji, která slova jsou nová a která mám už zopakovat. Máte nějaký tip, jak nastavit funkci „Slovíčka pro vás“ tak, aby mi vyhovovala?

Tato funkce se nedá nastavit, je vyladěná tak, jak jsme ji vymysleli my. A není potřeba si pamatovat, která jsou nová a která ne. O to se vše stará ta funkce sama. Když nevíte, jak se to slovo řekne, nevadí, stačí dát ENTER a přečíst si, jak to mělo být. Jeden běh Slovíček pro vás nezabere tolik a na konci se naučená slovíčka zapíší jako naučená a problematická slovíčka se pravděpodobně hned v příštím běhu vrátí.

Pokud ale máte pocit, že i tak potřebujete více opakovat, používejte funkci Opakování slovíček (v Samostudiu), „Chytré opakování“. Tam se nepřidávají nová slova, jen opakují ta slova, která jsou právě k zopakování.

V případě dalších dotazů určitě pište.

Děkujeme vám za pomoc!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.