Help for English

DME (direct method for english)

 

Nemáte někdo zkušenosti s touto metodou? začínám anglicky asi postý, tak uvažuju, že bych to zkusil jinak…

na callanovu metodu je tu několik vláken. Jestli chcete zažít ten úžasný pocit, že umíte používat to málo, co již umíte, tak vám to bude stačit. :-) Stojí to myslím i dost kaček a dost rychle se to pak i zapomíná, prý. Lépe se pamatuje, co se naučíte sám. Doporučuji projít si kurz pro začátečníky a pak pokračovat nějakou elementary učebnicí pro samouky. Za ušetřené peníze si najít pak někoho na konverzaci.

http://www.helpforenglish.cz/cz/forum/?…
http://www.helpforenglish.cz/cz/forum/?…

kdo z nás nezačínal na několikrát :-) Naposledy mi stačilo pročíst si pár článků zde na webu a byla jsem tak nadšená, jak je to krásně a logicky vysvětleno, že mně to učení myslím i baví :-D

Myslím, že to napsal někde Marek Vít: Nikdy není dobrý způsob výuky, který se řídí jednou ‚metodou‘. Ideální je kombinace všeho…

Já osobně také nejsem zastánce ‚metod‘. Některé prvky této (či jiné) metody mohou být určitě velice zajímavé a prospěšné, ale podle mě není zdravé zaměřit se čistě na jeden způsob výuky.

Musím souhlasit s Romanem – tak, jak jsou lidé různí, zabírají i na jejich učení se různé metody, Norimberský trychtýř existoval jen v pohádce. A já osobně se lidí, co slibují absolutní věci trochu děsím. Čili hodně zdaru ve studiu a hlavně nepřestat! K.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ing. Tomáš Smutný vložený před 13 lety

Musím souhlasit s Romanem – tak, jak jsou lidé různí, zabírají i na jejich učení se různé metody, Norimberský trychtýř existoval jen v pohádce. A já osobně se lidí, co slibují absolutní věci trochu děsím. Čili hodně zdaru ve studiu a hlavně nepřestat! K.

Hodnotím kurz Direct Language Lab (původní název Direct method for English ). Touto metodou vyučuje několik škol v Česku – původ a licence v Polsku. Výuka spočívá v tom, že učitel klade předem známé otázky z učebnice a žáci na ně odpovídají. Gramatika je vysvětlována sporadicky, psaný projev se necvičí. Není zde žádný poslech, jen opět tyto namluvené otázky a odpovědi na ně.

Učil jsem se touto metodou pět let. Všechny závěrečné testy jsem dokončil tak na 80 – 90 procent . Po absolvování kurzu vůbec nemám pocit že bych byl nějak na úrovni. Rozhodně nedoporučuji jako hlavní metodu výuky.

Uvažuji že začnu znova (snad ne úplně od začátku) s nějakou akreditovanou metodou Uvítal bych názor někoho který tuto metodu také absolvoval.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.