*
Help For English - angličtina na internetu zdarma!
English Me
*

Různé

 

Czenglish Alert #24

Jaké nejčastější chyby dělají Češi v angličtině? Nebuďte jedni z nich! Pozor na nesprávné rozdělování slovesa a jeho předmětu. Pokračování článku »

Slovíčka EITHER / NEITHER

(Upravený a doplněný článek z roku 2008) Dnes si řekneme něco o (pro někoho možná) záludném slovíčku EITHER a jeho záporné podobě NEITHER. Ke slovu se dostane také NOR nebo NONE. Pokračování článku »

Czenglish Alert #23

Jaké nejčastější chyby dělají Češi v angličtině? Nebuďte jedni z nich! Pozor na nesprávné používání slova RELAX jako podstatného jména. Pokračování článku »

Who's Shakira?

Umíte anglicky říct, kdo je kdo? Co když se Vás někdo zeptá KDO JE TO SHAKIRA? Dokázali byste říci, že ‘je to kolumbijská zpěvačka’? V tomto článku se to naučíme psát a říkat správně. Pokračování článku »

Násobné číslovky

Jednou, dvakrát, třikrát… párkrát, několikrát, mnohokrát… jak je to anglicky? Pokračování článku »

Jak přeložit: Co se stalo?

Začátečníci i pokročilejší studenti mají často problém s překladem této jednoduché otázky. Jak jste na tom vy? Umíte ji přeložit? Pokračování článku »

Peter opened the box / The box opened Peter

Jsou v angličtině obě tyto věty správně? Druhá z nich ukazuje klasickou chybu začátečníků. Pojďme si ji rozebrat a snažit se podobným chybám do budoucna vyvarovat. Pokračování článku »

Desítky, stovky, tisíce...

Jak správně mluvit o desítkách, stovkách, tisících? Jak správně anglicky říci ‘několik milionů lidí’, či ‘miliony hvězd’? Pokračování článku »

Anglické BUT nemusí být jen ALE

Setkali jste se spojkou BUT, ale z kontextu vám vůbec nedávala smysl jako ALE? Tento článek vám ukáže, že BUT má více významů. Pokračování článku »

Page one x the first page

Jak správně pracovat s číslovkami u ‘očíslovaných’ podstatných jmen? Pokračování článku »

SURPRISE #1: Wait on somebody

Série miničlánků o zajímavých a překvapivých spojeních v angličtině. První překvapení: WAIT ON SOMEBODY není (vždy) špatně. Pokračování článku »

Časté chyby: HAVE vs. BE

V angličtině existuje mnoho vazeb, které fungují jinak než v češtině. Podíváme se na ty, kde čeština používá MÍT (jako např. mít hlad, strach, barvu, narozeniny), ale angličtina naopak volí sloveso BÝT. Pokračování článku »

Czenglish Alert #22

Jaké nejčastější chyby dělají Češi v angličtině? Nebuďte jedni z nich! Pozor na jednotné číslo u českých názvů jako Krkonoše, Pardubice apod. Pokračování článku »

Přímá řeč v angličtině

Jak se v angličtině používá přímá řeč, co ji uvozuje, jak je to s interpunkcí apod. Pokračování článku »

Czenglish Alert #21

Jaké nejčastější chyby dělají Češi v angličtině? Nebuďte jedni z nich! Po vazbě THERE IS nemůže být jen přídavné jméno. Pokračování článku »

 

Copyright 2005–2013 Vitware s.r.o. ISSN 1803–8298

Vyhledávání ve slovníčku ×

Slovíčko nebylo nalezeno