Help for English

She was wearing ______ beautiful clothes that I envied her.

 

Jaká je správná odpověď? „a so“ „such a“ „such“ „so“. Já dala „such“, ale dobře bylo označeno „so“ :-(

He was a good runner so he ___ escape from the police.
Možnosti byly: „could“, „might“, „succeeded to“ „was able to“. Jako správná byla označena „succeeded to“. Měla jsem za to, že se používá „succeeded in“?????
(osobně bych dala „was able to“)

Though badly damaged by fire, the palace was eventually ___ to its original splendour.
Možnosti byly: „renovated“, „restored“ renewed" a „repaired“. Jako správná byla označena „repaired“. (já dala „restored“)

I am well ___ with the problems encountered in starting a business.
Možnosti byly: „acquainted“, „informed“, „aware“, „knowledgeable“. Jako správná byla označena „informed“ (já dala acquainted)
Hezký zbytek večera :-)

Zaprvé – zdá se, že tyto testy nemá cenu dělat, pokud jsou plné chyb.

Tedy k odpovědím:
1) samozřejmě SUCH – SO by bylo jen kdyby věta zněla: They were SO beautiful.
2) WAS ABLE TO – ano, succeeded in escaping, vazba WAS ABLE TO má v minulosti stejný význam, a následuje za ní infinitiv
3) RESTORED – znovu navrácen do původní podoby – RESTORED TO. REPAIRED by bylo jen tak o samotě, tedy it was repaired.
4) ACQUAINTED – ACQUAINTED WITH, INFORMED OF
(napsal jsem i vysvětlení, aby to nevypadalo, že jen tak podlejzám a říkám, že máte ve všem pravdu :-D )

Nakonec jedna poznámka: proč takové testy děláte, když to všechno víte? :-)

Když já to právě nevím a spíš citem se mi to zdá podezřelý :-(

Neznáte nějaký testy, kde se připravit na CAE? Z těch uvedených na „angličtina na netu“ jsem bohužel skoro žádné nenašla :-( :-( Mám pár starých vypůjčených z British C., knížku Objective CAE, je to však zoufale málo. Na st. jazykovce pro přípravu na všeob. st. obtížnější gramatiku spíš vynecháváme a v našem okresním městě chodím do nejvyššího možnýho kursu, ale i ten je spíš pro FCE :-(

Testy samozřejmě ještě nějaké mám, ale spíš v knížní podobě. Myslím, že nejlepší je sehnat si ty z minulých let, které Cambridge University Press vydává, jsou to opravdické testy a je u nich klíč i cédéčka. Pěkná knížka je taky CAE TEstbuilder od Macmillan. Skvělými pomůckami jsou taky např. cambridgské IN USE: COllocations in Use, Idioms in Use, Phrasal verbs in use atd.

Jo, kurzy na CAE se neshánějí snadno. Na takové úrovni se už tolik lidí nepohybuje… a většina jazykovek je ani neotvírá.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.