Help for English

gerundium

 

Někde jsem o tomdle četl článek,ale nejsem si jist,jestli to tak je.

I like swimming=mám rád plavání. I like to swim=Rád plavu?

V článku byly informace týkající se použití gerundia nebo infitivu s rozdílnými význami.

Díky moc :-)

Takže například

I like singing foreign music-Rád zpívám cizí písně. i like to sing foreign music=Zpívám cizí písničky,ikdyž mě to nebaví,musím,nebo je to tak správné.

?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cheerry vložený před 12 lety

Takže například

I like singing foreign music-Rád zpívám cizí písně. i like to sing foreign music=Zpívám cizí písničky,ikdyž mě to nebaví,musím,nebo je to tak správné.

?

I like singing foreign music songs. – baví mě to
I like to sing foreign music songs with a group of people. – nerad je zpívám, ale když už musím, tak radši ve skupině lidí

Ten druhý typ příkladu si já osobně překládám/učím jako “jsem radši, když”.

Myslím, že hlavně v AmE věta:

I like to sing foreign music songs with a group of people.

nemusí vůbec znamenat, že je nerad zpívám a vlastně je stejná jako věta s I like singing.

Když pomineme AmE, je vždycky ******like to + inf** chápáno v tom významu, že to tak dělám, protože je to správné atd… nebo i ve významu, že mě to baví. Já jsem až doteď žila v domnění, že to je naprosto stejné jako like + gerundium. Takže jsem mohla být často pochopená úplně jinak, než jsem si já myslela, protože jsem to používala vždycky jako že mě to baví.

Proč bychom pomíjeli AmE? V tom je ten rozdíl, že se to používá trochu jinak v AmE a BrE.

No dobře, dejme tomu. Ale v AmE by to znamelo v obojím, že to dělám rád a BrE by varianta s gerundiem znamenala, že to dělám rád a varianta s to+inf, že mě to vlastně ani bavit nemusí.

No to ano, proto jsem upozornil na ten rozdíl použití v obou angličtinách! :-)

Krátce

I like learning-Mám rád učení I like to learn=Rád se učím (nemám to zas tolik rád,nebo mě to nebaví,nebo to dělám,protože mu­sím)

Co si myslíte?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.