Help for English

Vyslovnost "clothespin"

 

Ahoj, prosim o radu. V Macmillan dictionary jsem pro toto slovo nasel vyslovnost kləʊðzpɪn a v Oxford Learners Dictionary je uvedena vyslovnost kloʊzpɪn. Ktera vyslovnost je tedy spravne? Predem moc dekuju.

Podle profesora Wellse (Longman Pronunciation Dictionary) jsou možné obě varianty. [ˈkləʊðz pɪn] by měla být výslovnost spíše typická pro angličtinu britskou, varianta se [z] pro americkou. Samozřejmě se to vlivem globalizace míchá.

Diky za objasneni. Akorat mi neni moc jasny, proc se u tohoto slova vubec nekde uvadi vyslovnost typicka pro anglictinu britskou, kdyz se toto slovo pouziva v anglictine americke… (V BrE rikaji clothes peg).

tady jde o to, že slovo jako takové existuje, slovník vám uvádí, jak se vysloví v té nebo té angličtině. Např. když nahlas budete číst britský text, můžete ho klidně přečíst americkou angličtinou. Takže slovo ELEVATOR má britskou i americkou výslovnost, LIFT také… zde tedy nehledě na to, že obě slova mohou mít i další významy.

Ještě poznamená, že otázka není, JAK SE VYSLOVUJE CLOTHESPIN, ale jak se obecně vyslovuje CLOTHES. V obou angličtinách je přijatelná výslovnost s / ** / i samotným / * /, tedy / ****** / i / ***** /. Viz slovníky. Podle toho se pak bude vyslovovat i CLOTHESPIN, CLOTHES SHOP, CLOTHES cokoliv.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

Ještě poznamená, že otázka není, JAK SE VYSLOVUJE CLOTHESPIN, ale jak se obecně vyslovuje CLOTHES. V obou angličtinách je přijatelná výslovnost s / ** / i samotným / * /, tedy / ****** / i / ***** /. Viz slovníky. Podle toho se pak bude vyslovovat i CLOTHESPIN, CLOTHES SHOP, CLOTHES cokoliv.

Tak to je pro mě naprostá novinka, díky za informaci!! 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 10 lety

Tak to je pro mě naprostá novinka, díky za informaci!! 

Pro mě taky. Je tedy pravda, že mít zase sebou / *** / je vražedný, ale možná právě proto to zjednodušili…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.