Help for English

Verb patterns

 

Může za slovesem manage být další sloveso ve tvaru -ing? A kdy? Díky moc.

Za MANAGE se používá búď podstatné jméno, nebo infinitiv s TO. Další sloveso s koncovkou -ing (gerundium) nikoliv. Teoreticky by tam mohlo být např. podstatné jméno (THE WRITING, THE READING…), ale to by bylo ve významu 'vedl, řídil něco).
Vy jste to někde viděla? Pokud ano, pošlete mi tu větu v celém znění, pokud možno i s kontextem. Potom bych Vám byl schopen říct víc.

Moc díky za bleskovou odpověď i za tyto úžasné stránky.
Zmíněný problém jsem dostala jako extra homework, ale protože slovníky i pan Swan o této možnosti(použití gerundia) mlčí, využila jsem zdejší help forum. Díky.

jak mam poznat kdy mam dat do vety since nebo os for ???treba Ben ........baby-hamstrers. prosim pomoc te mi dekuji predem

SINCE – od té doby (např. od roku 2001 – since 2001)
FOR – jak už dlouho (např. už tři roky – for three years)

CO má ale znamenat vaše věta nevím. To s tím Benem a ‚křečaty‘. :-)

Muzete mi prosim vysvetlit rozdily mezi SAY, TELL, TALK a SPEAK?
Predem moc dekuji a pridavam se k naproste vetsine, ze tyto stranky jsou moc prima :-)

Podívejte na článek: Slovní zásoba – význam slov – na 2.stránce je přesně to co hledate a pak k tomu i cvíčení

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.