Help for English

Budoucí časy

Komentáře k článku: Budoucí časy

 

Skvělý článek, jen mám trochu problém s aplikováním to ve škole. Protože ve škole musím používat angličtinu naší profesorky, jinak to je špatně a když jí vysvětluju, že se to tak taky může použít, tak zas mě div nekamenují spolužáci, že jim blbnu hlavu, páč to takhle neznají. Aby se člověk pak učil dvě angličtiny :-(

Congratulations!

To je poprvé kdy jsem konečně pochopil ty budoucí časy. Díky moc. Fakt skvělý webík 8-)

Super

Super vysvětlený

chci se zeptat

prý je v určitém případě present simple také druh budoucího času?kdy?
..jste nej,všechno od vás chápu líp než ve škole! :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zuzanka vložený před 17 lety

chci se zeptat

prý je v určitém případě present simple také druh budoucího času?kdy?
..jste nej,všechno od vás chápu líp než ve škole! :-)

Re: chci se zeptat

Pokud mluvíte o stanovených časech, např. jízdní řády, začátky a konce představení, otevírací doba apod.
Koncert začíná zítra v osm – The concert starts tomorrow at 8.
Letadlo odlétá v sobotu v osm – The plane leaves on Saturday at 8.

Apod.

Super článek, konečně začnu používat i přítomný průběhový čas i pro budoucnost :) Škoda, že autorka nepíše pro web častěji.

Nevim, jestli jsem se spatne dival, ale nenasel jsem v tomto clanku uplny zaklad, a to jak se budouci cas tvori. Vim, ze je to uplny zaklad, ale vetsinou mate na webu i tohle.. Jinak chvalim web!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od code vložený před 17 lety

Nevim, jestli jsem se spatne dival, ale nenasel jsem v tomto clanku uplny zaklad, a to jak se budouci cas tvori. Vim, ze je to uplny zaklad, ale vetsinou mate na webu i tohle.. Jinak chvalim web!

Re:

Máte pravdu, napravíme to.

waw

Chtěla bych poděkovat autorům této stránky – po mnoha letech jsem doopravdy pochopila rozdíly mezi jednotlivými budoucími časy :-) Takže: DĚKUJI!

čeština

Trochu mně přijde kostrbaté „Nepochybujeme, že Petr pojede.“ Chvíli jsem se v té větě ztratila, spíše bych napsala „Nepochybujeme, že tam Petr nepojede.“ Ale třeba je ten pocit jen můj :-) , článek je moc fajn :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jana vložený před 17 lety

čeština

Trochu mně přijde kostrbaté „Nepochybujeme, že Petr pojede.“ Chvíli jsem se v té větě ztratila, spíše bych napsala „Nepochybujeme, že tam Petr nepojede.“ Ale třeba je ten pocit jen můj :-) , článek je moc fajn :-)

Re: čeština

Mezi větou NEPOCHYBUJEME, ŽE TAM PETR POJEDE a větou NEPOCHYBUJEME, ŽE TAM PETR NEPOJEDE je zásadní, je to přesný opak. Tedy podle mého názoru.

Ta věta měla znamenat, že víme, že tam pojede, nemáme o tom pochyb, nepochybujeme o tom. Přijde mi srozumitelná.

cvičenie

nie je tu niekde cvičenie na budúci čas? Na všetky sposoby?

Re: Certain verbs of your body

Mam pocit, ze ta poucka maltske pani ucitelky je zrejme minena na slovesa, ktera maji co docineni s funkci a cinnosti lidskeho (nebo jineho) tela a ktera tedy logicky nemuzou obsahovat element naplanovani nebo vule , coz je vyjadreno vazbami „TO BE GOING TO“ a „TO BE DOING st“ a deji se tedy jaksi mimodek. Videl bych to tedy na slovesa jako ACHE, GROW (hair etc), BLEED, RUN (nose), SWEAT, FAINT etc. Priklad s JOG je zrejmy nesmysl. Co si o tom myslis Marku?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomtom vložený před 17 lety

Re: Certain verbs of your body

Mam pocit, ze ta poucka maltske pani ucitelky je zrejme minena na slovesa, ktera maji co docineni s funkci a cinnosti lidskeho (nebo jineho) tela a ktera tedy logicky nemuzou obsahovat element naplanovani nebo vule , coz je vyjadreno vazbami „TO BE GOING TO“ a „TO BE DOING st“ a deji se tedy jaksi mimodek. Videl bych to tedy na slovesa jako ACHE, GROW (hair etc), BLEED, RUN (nose), SWEAT, FAINT etc. Priklad s JOG je zrejmy nesmysl. Co si o tom myslis Marku?

Re: Re: Certain verbs of your body

Ano, asi to tak myslela. Proč z toho ale udělala poučku je mi záhadou.

Re:

U nás je to hodně podobrý. Př. Pořád po nás chce, aby jsme používali SHALL v prví osobě a když se nepoužije, tak je to špatně. Prý že WILL v první osobě je amerikanizmus. :) WILL a SHALL má sice ve větě malinko jinej význam, ale na našem stupni angličtiny je to úplně jedno. :)
P.S.: Skvělý článek, jen tak dál ;)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.