Help for English

Budoucí časy

Komentáře k článku: Budoucí časy

 

naozaj dobry clanok..ale mam jednu otazku..preco je v tejto vete pouzite will… Students finished with a school-leaving examination which will be in 5 subjects, three compulsory and two elective. Podla tohto clanku mi to nesedi..ved je jasne ze to skusku robit budu..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ali1964 vložený před 16 lety

naozaj dobry clanok..ale mam jednu otazku..preco je v tejto vete pouzite will… Students finished with a school-leaving examination which will be in 5 subjects, three compulsory and two elective. Podla tohto clanku mi to nesedi..ved je jasne ze to skusku robit budu..

Re:

celá ta věta je divní… STUDENTS FINISHED (už skončili)… WHICH WILL BE (která bude?)

Chybička se vloudila.

Dobrý večer!
Pri čítaní som objavila malú chybičku v gramatike pri tvorení záporu v odseku „GOING TO“. Z vety „I am GOING TO leave“
vypadol zápor „not“.

mischa

taky chci moc poděkovat..tyhle stranky jsou super.. :-D

Re:

Na jakém přízvuku?

Re:

Ja si to za 3 minuty nestihla ani precist. Sklanim se pred tebou.

Minulý budoucí ?

Nevím jestli jsem ve správné rubrice. Posuďte sama/sám.
Narazil jsem na toto použití would:
He loaded up the car and drove away.Already he was beginning to feel better, although he WOULD not be able to celebrate until tomorrow, when he WOULD arrive back in L.A. to find his restaurant burnt to the ground.
Smysl chápu, ale to použití would ne. Je to z povídky o chlapovi, kterému krachuje restaurace a chce to řešit tím, že ji nechá shořet. A teď odjíždí z města aby měl alibi.
Děkuji za vysvětlení

Odkaz na příspěvek Příspěvek od martinj vložený před 15 lety

Minulý budoucí ?

Nevím jestli jsem ve správné rubrice. Posuďte sama/sám.
Narazil jsem na toto použití would:
He loaded up the car and drove away.Already he was beginning to feel better, although he WOULD not be able to celebrate until tomorrow, when he WOULD arrive back in L.A. to find his restaurant burnt to the ground.
Smysl chápu, ale to použití would ne. Je to z povídky o chlapovi, kterému krachuje restaurace a chce to řešit tím, že ji nechá shořet. A teď odjíždí z města aby měl alibi.
Děkuji za vysvětlení

Re: Minulý budoucí ?

Ano, je to tzv. budoucnost v minulosti.

No páni

Takhle krásně mi to ještě nikdy nikdo nevysvětlil. Děkuji :-D

Re:

Rozhodně není, sloveso být nemůže takto bý v průběhovém čase. Tady bude jen I'LL BE THERE AT 5 nebo I'M GOING TO BE THERE AT FIVE.

Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o vysvětlení rozdílu mezi větou? „I´m playing tennis tomorrow.“ a „I´m going to play tennis tomorrow.“
Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Salkis vložený před 15 lety

Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o vysvětlení rozdílu mezi větou? „I´m playing tennis tomorrow.“ a „I´m going to play tennis tomorrow.“
Děkuji

Re:

1) I'm playing – mám to domluvené, je to napevno
2) I'm going to play – mám to v plánu, naplánoval jsem si to

Are you leaving?

Mám dotaz. Když se mi někdo ptá: Are you leaving?

Jak se dá odpovědět?

Yes, I do. Nebo ještě jinak? Yes, I'm afraid so.
............

Teď mě napadlo: The time is over, I must go away.

Re: vazby a „alternativni“ budoucí časa?

BE LIKELY TO je popsané v článku ANGLICKÉ ‚MOŽNÁ‘.

::::::Nice::::::

No moc paradni článek musím říci… A dodám díky za něj velice srozumitelný…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.