Help for English

Budoucí časy

Komentáře k článku: Budoucí časy

 

Tyjooo to je prostě PECKA!!! :-D děkuji

Dobrý den,
mohu poprosit o:
„Budu Vám vděčná za Váš komentář.“ Asi máte zdvořilostní fráze jinde, že?
Předem děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Buff vložený před 14 lety

Dobrý den,
mohu poprosit o:
„Budu Vám vděčná za Váš komentář.“ Asi máte zdvořilostní fráze jinde, že?
Předem děkuji.

Re:

viz diskusní fórum

DD, rád bych se zeptal na správný překlad „Myslel jsem si, že přijedeš příští týden?“ tj. jsem překvapený, že nepřijedeš … lze napsat „I thought you are comming next week?“.

díky

Jak by se anglicky vyjádřil budoucí čas v minulosti? (tzv. relativní následnost). Např. Protože jsem věděl, že budu mít zpoždění, zavolal jsem jí. – Because I knew I will/would be late, I phoned her.

Nevím, zda-li se pomocné sloveso „will“ musí změnit na „woul“. Děkuju za odpověď.

poděkování

Díky za tento článek! Po spoustě let nechápání, co je „blízká budoucnost“ konečně chápu rozdíl mezi will a going to…

Díky za článek, najednou je pro mě použití budoucích časů daleko srozumitelnější, a to angličtinu studuji už nějakých 15 let… :)

Re: Re:

Může tam být i THE, pokud jde o určitou knihu.
Např.: „Je třeba napsat knihu o této problematice. Hlásí se někdo na tuhle práci?“ – „Tak já tu knihu napíšu.“
Nebo:
„Můžete si vybrat-buď o mně natočíte film nebo napíšete knihu.“ – „Tak já napíšu tu knihu.“

;)

Zápor

Ahoj, v GOING TO je „Zápor: I am GOING TO leave“ ukážka záporu, ale v tomto príklade ho nejak nevidím. Inak asi najlepšia stránka z prehľadnosti a obšírnosti (v CZ). Ďakujem za ňu! :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Juraj208 vložený před 13 lety

Zápor

Ahoj, v GOING TO je „Zápor: I am GOING TO leave“ ukážka záporu, ale v tomto príklade ho nejak nevidím. Inak asi najlepšia stránka z prehľadnosti a obšírnosti (v CZ). Ďakujem za ňu! :-)

Re: Zápor

Chybí tam NOT.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: Zápor

Chybí tam NOT.

Re: Re: Zápor

To mi je jasné, len aby sa vedelo. :-)

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na vyjdařování budoucnosti např.: I´m about to do sth…
Existují zde nějaká pravidla, kdy se má či nemá používat? Nebo je to jen alternativa k to be going to…děkuju

Re:

Kdykoliv, kdy byste použila tuto vazbu i v odpovědi.

vážně super stránky !! :-D akorát náš učitel nám nic nevysvětlí a jenom nám okopíruje dvoustránkový zápis odsud :-( :-)

Re:

můžeš třeba: Her hair was cut by a hairdresser.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.