Help for English

Top 10 nesprávně vyslovovaných slov

Komentáře k článku: Top 10 nesprávně vyslovovaných slov

 

analysis :-D díky, je dobré si to znova připomenout

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pride vložený před 13 lety

Re: A další slovíčka

opposite a oven řekněme běžné jsou, ale s tím choir to snad nemyslíte vážně? :-D

Re: Re: A další slovíčka

to běžné není, to je pravda.
Ale už jsem slyšel ve škole dost spolužáků, říkající „čoir“

Super článek – takové připomenutí se vždycky hodí. Muselo být hrozně těžké vybrat jen deset slov. Měl bych pár návrhů na druhý díl. Jako jedno z nejproblémo­vějších se mi jeví slovo „work“, které hrozně moc lidí vyslovuje tak, že se plete s „walk“. Jako další problémová slova, která nebyla zmíněna, mě napadla tato: singer, choir, worm, says.

…a ještě mě teď napadlo, že skoro všichni mí studenti vyslovují slovo „country“ s dlouhým „á“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Milan Navrátil vložený před 13 lety

…a ještě mě teď napadlo, že skoro všichni mí studenti vyslovují slovo „country“ s dlouhým „á“.

Re:

Jj, v souvislosti s tím mě napadlo ještě „council“… hodně často slýchám, jak z toho někdo udělá český kancl)

Super článek. A v diskuzi se člověk dozví ještě další problematické výslovnosti.
Také jedno slovo přidám.
LAW

Zrovna u toho event zajimavost, ze uz jsem slysel americany rikat „Event“ (a ne „ivent“ jak to tady bylo americankou nahrano). Asi to i zavisi odkud ti lide jsou. Treba, ze v nektere casti usa se to cte trosku ruzne nez v te dalsi. Trosku mi to pripomina slovo Era, ktera briti normalne ctou s „i“ na zacatku, kdezto americani s „e“. Ale to uz je zas vec dalsi.

Jinak analysis a aunt jsem nevedel, oboje bych precetl spatne (enelajsis a o:nt). Dnes uz jsem zas o neco chytrejsi :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ninja.dxt vložený před 13 lety

Zrovna u toho event zajimavost, ze uz jsem slysel americany rikat „Event“ (a ne „ivent“ jak to tady bylo americankou nahrano). Asi to i zavisi odkud ti lide jsou. Treba, ze v nektere casti usa se to cte trosku ruzne nez v te dalsi. Trosku mi to pripomina slovo Era, ktera briti normalne ctou s „i“ na zacatku, kdezto americani s „e“. Ale to uz je zas vec dalsi.

Jinak analysis a aunt jsem nevedel, oboje bych precetl spatne (enelajsis a o:nt). Dnes uz jsem zas o neco chytrejsi :-D

Re:

Jinak …Problematicke slovicko me treba ted z hlavy napada – Cough …Ja jsem si myslel, ze to bude cteno „kaf“, ale je to „kof " (narozdil od tough, ktere se cte "taf“ a ne „tof“)

Další slovo:)

Mně hned vytanulo v mysli slovo key. Po zhruba deseti letech studia si dobrá polovina mých spolužáků ve čtvrťáku zatvrzele stála za „kei“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Laboratorní Myš vložený před 13 lety

Další slovo:)

Mně hned vytanulo v mysli slovo key. Po zhruba deseti letech studia si dobrá polovina mých spolužáků ve čtvrťáku zatvrzele stála za „kei“.

Re: Další slovo:)

Jo tak na to jim říkám, že si fakt jednou vystřihnu z kartonu písmeno K a poprosím je, ať s tím papírovým písmenem K odemknou dveře do učebny :-) Ale ještě jsem to neudělal :-)

výslovnost aunt

Asi jsem hluchý, ale když si pustím výslovnost aunt tady na webu i na webové verzi OALD, tak tam úplně jasně slyším o:nt, i když v přepisu je a:nt. Čím to?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ONDR4.cz vložený před 13 lety

výslovnost aunt

Asi jsem hluchý, ale když si pustím výslovnost aunt tady na webu i na webové verzi OALD, tak tam úplně jasně slyším o:nt, i když v přepisu je a:nt. Čím to?

Re: výslovnost aunt

Asi zalehlé uši :) Třeba letní alergie :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Milan Šoba vložený před 13 lety

Re: výslovnost aunt

Asi zalehlé uši :) Třeba letní alergie :)

Re: Re: výslovnost aunt

Teď sem to testoval v Macmillanu, a:nt tam slyším zřetelně, aent taky, akorát nevim, čeho se coby bývalý hříšník v tomhle slově chytnu – jestli britského a:nt, nebo ‚mravence‘ :-)

škola

Anebo slovo SCHOOL. Všichni jsme do ní chodili a stejně často slyším lidi vyslovovat „schůl“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Zuzka B. vložený před 13 lety

škola

Anebo slovo SCHOOL. Všichni jsme do ní chodili a stejně často slyším lidi vyslovovat „schůl“.

Re: škola

Hm, to já spýchávám jedině /šu:l/, protože spousta lidí má základy němčiny :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.