Help for English

Top 10 nesprávně vyslovovaných slov

Komentáře k článku: Top 10 nesprávně vyslovovaných slov

 

Rekl bych, ze ta spatna vyslovnost HOTEL prameni z podobneho slova HOSTEL, ktere se prave vyslovuje jinak, „hostl“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 13 lety

Rekl bych, ze ta spatna vyslovnost HOTEL prameni z podobneho slova HOSTEL, ktere se prave vyslovuje jinak, „hostl“.

Re:

Myslím, že z toho nepramení, protože slovo HOTEL je daleko běžnější než HOSTEL. Spíše jde o to, že lidé nerespektují to, že v angličtině je přízvuk někdy na druhé slabica a automaticky předpokládají, že v notoricky známých mezinárodních slovech jako HOTEL bude přžízvuk automaticky na začátku, jako to máme my.

To je nakonec kamenem úrazu mnoha dalších slov.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Zuzka B. vložený před 13 lety

škola

Anebo slovo SCHOOL. Všichni jsme do ní chodili a stejně často slyším lidi vyslovovat „schůl“.

Re: škola

Ano, vyslovování CH (ať je kdekoliv) je také častým problémem.

school
chorus
architect
Christmas
character
choleric

atd.

Angličtina prostě CH nemá.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ONDR4.cz vložený před 13 lety

výslovnost aunt

Asi jsem hluchý, ale když si pustím výslovnost aunt tady na webu i na webové verzi OALD, tak tam úplně jasně slyším o:nt, i když v přepisu je a:nt. Čím to?

Re: výslovnost aunt

ne, o:nt tam rozhodně není.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Milan Navrátil vložený před 13 lety

Super článek – takové připomenutí se vždycky hodí. Muselo být hrozně těžké vybrat jen deset slov. Měl bych pár návrhů na druhý díl. Jako jedno z nejproblémo­vějších se mi jeví slovo „work“, které hrozně moc lidí vyslovuje tak, že se plete s „walk“. Jako další problémová slova, která nebyla zmíněna, mě napadla tato: singer, choir, worm, says.

Re:

Článků by muselo být hodně… zkuste si ale třeba testíky ‚Časté chyby ve výslovnosti‘ např. zde:

h4e.cz/2009072805

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 13 lety

Re: Další slovo:)

Jo tak na to jim říkám, že si fakt jednou vystřihnu z kartonu písmeno K a poprosím je, ať s tím papírovým písmenem K odemknou dveře do učebny :-) Ale ještě jsem to neudělal :-)

Re: Re: Další slovo:)

Jojo, to je častá chyba, ale i naopak. Místo písmene K často říkají ‚klíč‘.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re:

Myslím, že z toho nepramení, protože slovo HOTEL je daleko běžnější než HOSTEL. Spíše jde o to, že lidé nerespektují to, že v angličtině je přízvuk někdy na druhé slabica a automaticky předpokládají, že v notoricky známých mezinárodních slovech jako HOTEL bude přžízvuk automaticky na začátku, jako to máme my.

To je nakonec kamenem úrazu mnoha dalších slov.

Re: Re:

jo a u kafe davaj prizvuk zrovna na druhou :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Hofman vložený před 13 lety

Re: Re:

jo a u kafe davaj prizvuk zrovna na druhou :-)

Re: Re: Re:

Což je v AmE správně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pride vložený před 13 lety

Re: Re: Re:

Což je v AmE správně.

Re: Re: Re: Re:

to teda není, kdybych mel na mysli café tak napíšu kavárna

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Hofman vložený před 13 lety

Re: Re:

jo a u kafe davaj prizvuk zrovna na druhou :-)

Re: Re: Re:

Vy jste měl na mysli COFFEE, aha, tak to pardon, špatně jsem četl.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pride vložený před 13 lety

Re: Re: výslovnost aunt

Teď sem to testoval v Macmillanu, a:nt tam slyším zřetelně, aent taky, akorát nevim, čeho se coby bývalý hříšník v tomhle slově chytnu – jestli britského a:nt, nebo ‚mravence‘ :-)

Re: Re: Re: výslovnost aunt

Tak jsem zkusil ten Macmillan, tam to ‚a‘ slyším. Když si to zkusím vyslovit s ‚a‘ a pak si hned pustím nahrávku tady na webu, tak se to taky shoduje, ale v tom Oxfordu slyším zřetelně ‚o‘. Nemůžu si pomoct, a to jsem si na to vzal sluchátka a maximálně se soustředil :).

moc pěkné

Taky mám typ do TOP 100 – their, běžné slovo, které se v Česku běžně vyslovuje thejr, a notorický kejml čili velbloud :-)

Za mě bych ještě zmínil slovo rationale, které má také docela neočekávatelnou výslovnost.

Re: A další slovíčka

No tak to je tedy gól! V životě by mě nenapadlo, že se trouba vyslovuje jako avn.

Další takové dost často komolené slovo je survey.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.