Help for English

Top 10 nesprávně vyslovovaných slov

Komentáře k článku: Top 10 nesprávně vyslovovaných slov

 

ha

jak tak čtu komentáře, tak by to chtělo další TOP 11 – 20 :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Jedličková vložený před 13 lety

ha

jak tak čtu komentáře, tak by to chtělo další TOP 11 – 20 :-)

Re: ha

souhlasim, snad se toho kafe jednou dockam

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Hofman vložený před 13 lety

Re: ha

souhlasim, snad se toho kafe jednou dockam

Re: Re: ha

je tu článek: h4e.cz/2009072602

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 13 lety

Re: Re: ha

je tu článek: h4e.cz/2009072602

Re: Re: Re: ha

ja vim Romane, ten clanek dobre znam a i lidi co ucim, tady jde o neco jineho…

Ja osobne by som pridala invite,advice,vest – mne trvalo dlhsie pokial som to zacala vyslovovat spravne- predsa len to W znie viac anglicky :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od greydog vložený před 13 lety

moc pěkné

Taky mám typ do TOP 100 – their, běžné slovo, které se v Česku běžně vyslovuje thejr, a notorický kejml čili velbloud :-)

Re: moc pěkné

Jo tak s tímto se nedá než neslouhlasit. „Their“ mělo být v top 5!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od eviska83 vložený před 13 lety

Ja osobne by som pridala invite,advice,vest – mne trvalo dlhsie pokial som to zacala vyslovovat spravne- predsa len to W znie viac anglicky :-D

Re:

Nebo „vet“, to samé…

jo, a ještě problem tam řada lidí říká pěkné ou protože se jim to rýmuje s no – nou proublem :-D

Re:

Díky, já taky!:))

Re: Re: Re: coffee

Mně pořád někdo říká „i:ə“ („i:-schwa“)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 13 lety

Re:

Nebo „vet“, to samé…

Re: Re:

Z nepochopitelných důvodů někteří studenti obrací W a V až absurditám typu „weri vel“ :))

Analysis

U slovíčka ‚analysis‘ bych ještě zmínil, že plurál se píše ‚analyses‘ a čte se /ə'næləsi:z/.
Jinak v jendom slovníku měli jako správnou možnost výslovnosti plurálu jako /ænəlaiziz/. A pak mají lidi vyslovovat správně..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 13 lety

Re: moc pěkné

Jo tak s tímto se nedá než neslouhlasit. „Their“ mělo být v top 5!

Re: Re: moc pěkné

Přesně! /the-/ (pomlčka = schwa) je vůbec zajímavý homophone – there, their, they're :-)… v AmE pochopitelně /ther/

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mňaugliš vložený před 13 lety

Analysis

U slovíčka ‚analysis‘ bych ještě zmínil, že plurál se píše ‚analyses‘ a čte se /ə'næləsi:z/.
Jinak v jendom slovníku měli jako správnou možnost výslovnosti plurálu jako /ænəlaiziz/. A pak mají lidi vyslovovat správně..

Re: Analysis

Ještě bych jenom upřesnil, že takto je to u všech podstatných jmen končících -is. Thesis, crisis, emphasis…

Re: výslovnost

Fonetické znaky se zobrazují jako obrázky. Pokud se Vám nezobrazují, máte patrně vypnuté zobrazování grafiky.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.