Help for English

QUITE není jen 'docela'

Komentáře k článku: QUITE není jen 'docela'

 

Hmmm.. :) Kdysi mi bylo řečeno, že to znamená zcela, velmi.. :) A pak jsem pochopila z několika kontextů, že je to spíš docela… :)

A teď tady čtu, že to znamená oboje :) To je zas jednou chaos :D

Ono to totiž je úplně stejné, jako v češtině. Když řekneme DOCELA, má to oba ty významy. ;-)
(Docela jsem na to zapomněl. x Je docela hezká.)

Super článek :). Musím říct, že jsem si odjakživa myslela, že pretty význam zesiluje a kdykoli jsem řekla, že je něco pretty good, myslela jsem, že jak to není uplně nejlepší :). Asi degenerace z amerických filmů :D. Tyto články, které se vždy zaměří na nějaký gramatický jev, či použití slov, jsou naprosto perfektní :). Nikdy by mě nenapadlo si to vyhledávat, ale když to člověku naservírujete takhle po malých částech, je to velice stravitelné ;).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Zuzqa vložený před 11 lety

Super článek :). Musím říct, že jsem si odjakživa myslela, že pretty význam zesiluje a kdykoli jsem řekla, že je něco pretty good, myslela jsem, že jak to není uplně nejlepší :). Asi degenerace z amerických filmů :D. Tyto články, které se vždy zaměří na nějaký gramatický jev, či použití slov, jsou naprosto perfektní :). Nikdy by mě nenapadlo si to vyhledávat, ale když to člověku naservírujete takhle po malých částech, je to velice stravitelné ;).

PRETTY má podobně jako QUITE oba významy, někdy docela, někdy velmi.

Marku, chci se zeptat, jestli QUITE může stát před slovesem.
např I quite like this book.

Ano, před LIKE může.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.