Help for English

Jak přeložit: topit se, utopit se, potopit se

Komentáře k článku: Jak přeložit: topit se, utopit se, potopit se

 

Tak nakonec je z toho “jen” 523…
Nevadí, hlavní je stejně kvalita. Tu jen tak někdo nesmaže!

Mám dotaz: co to znamená, když se o někom řekne, že je “drowner”? To jsem slyšela ve filmu – pokud jsem teda dobře rozuměla, nebyly tam titulky. A nikdo se tam netopil, ale předpokládám, že to má nějaký obrazný význam…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Geo vložený před 10 lety

Mám dotaz: co to znamená, když se o někom řekne, že je “drowner”? To jsem slyšela ve filmu – pokud jsem teda dobře rozuměla, nebyly tam titulky. A nikdo se tam netopil, ale předpokládám, že to má nějaký obrazný význam…

A nebyl to downer?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 10 lety

A nebyl to downer?

To první r je tam docela slyšet. Ale je to film ze 30. let, třeba se to už dávno nepoužívá…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Geo vložený před 10 lety

To první r je tam docela slyšet. Ale je to film ze 30. let, třeba se to už dávno nepoužívá…

Hm, tak to bohužel nevím. Omlouvám se.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 10 lety

Hm, tak to bohužel nevím. Omlouvám se.

V tom případě už si s tím nebudu lámat hlavu. Díky 

Co třeba drawer?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 10 lety

Co třeba drawer?

Slyším “draunr”, takže předpokládám, že zapsaná ta věta vypadá takhle: “Are you a drowner”. Ale zřejmě to je nějaká specifická (komická) hláška vyplývající ze situace, a ne běžně používaný výraz, jak jsem si myslela. Taky jsem to v žádném slovníku nenašla. Anebo su hluchá 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Geo vložený před 10 lety

Slyším “draunr”, takže předpokládám, že zapsaná ta věta vypadá takhle: “Are you a drowner”. Ale zřejmě to je nějaká specifická (komická) hláška vyplývající ze situace, a ne běžně používaný výraz, jak jsem si myslela. Taky jsem to v žádném slovníku nenašla. Anebo su hluchá 

No jo, to by chtělo kontext

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.