Help for English

Christmas Calendar (mini quiz)

ELEMENTARY Vydáno dne 10.12.2009

Jaká označení najdete v anglickém kalendáři u posledních dnů v prosinci? Učitelé si mohou vytisknout tento mini kvíz do hodin angličtiny.Christmas Calendar

Určitě víte, že dny kolem Vánoc a Silvestra nesou v kalendáři určité označení. My máme Štědrý den, 1. svátek vánoční (Boží hod vánoční) a 2. svátek vánoční (Svátek sv. Štěpána). Na přelomu roku pak Silvestr a Nový rok.

Jak je to ale v angličtině? Podívejte se na první obrázek. Nerolujte níže a zkuste si říct, jaká označení najdete v anglickém kalendáři vedle těchto datumů.

Níže najdete řešení, tedy kousek anglického kalendáře. Pojďme si říct několik poznámek k těmto dnům.

24. prosinec

Štědrý den je v Anglii vlastně Předvečer Vánoc, tedy Christmas Eve (Eve = předvečer). Dárky se však v tento den nerozdávají. Jde spíše o klidný podvečer, kdy trávíte čas s přáteli.

25. prosinec

U nás již 1. svátek vánoční, ale v Anglii je až v tento den ten ‘pravý’ Štědrý den neboli Vánoční den, tedy Christmas Day. Dárky se rozdávají až toto ráno.

26. prosinec

Náš 2. svátek vánoční je pak v Anglii Boxing Day. Boxing nevzniklo od sportu box, ale od krabičky, což je také ‘box’ (konkrétně Christmas box). ‘Boxing day’ je tedy ‘Krabičkový den’. V krabičkách se dříve dávaly v den po Vánocích dárky chudým lidem. Ale pozor! Boxing Day se neslaví v USA, pouze ve Velké Británii a jejích bývalých koloniích (the Commonwealth).

31. prosinec

Označení Silvestr v anglickém kalendáři nanajdete. Sylvester je pouze anglické křestní jméno. Poslední den v roce je jednoduše označen Předvečer Nového roku, tedy New Year's Eve (Eve = předvečer).

1. leden

Nový rok je snad to jediné, co mají naše kalendáře společné. Jde o Novoroční den, tedy New Year's Day.

Pro učitele angličtiny:

Pokud si připravujete na předvánoční období hodinu věnovanou Vánocům, můžete si vytisknout tento malý kvíz, kde mají studenti za úkol dopsat názvy svátečních dnů. Pak jim můžete rozdat správné řešení. Klikněte na obrázek a otevře se vám soubor PDF:
Aplikace pro výuku angličtiny od autorů Help for English!

Učte se s naší online aplikací englishme! anglicky celý rok za 1490 Kč.
Přečtěte si podrobný popis nebo si rovnou vyzkoušejte týden zdarma.

Pokračovat můžete zde:

PRE-INTERMEDIATE

Christmas in London (photo quiz)

Netradiční obrázkový kvíz s fotografiemi vánočního Londýna.
ALL LEVELS

Calendar

Názvy dní, měsíců a ročních období
PRE-INTERMEDIATE

Christmas Quiz

Krátký kvíz, který prověří vaše znalosti týkající se Vánoc a toho, jak se tyto svátky slaví v anglicky mluvících zemích.
Komentáře k článku
Téma Přísp. Přečteno Poslední příspěvek
Nepřečteno Christmas Calendar (mini quiz) 8 29930 Od chatnick poslední příspěvek
před 12 lety