Help for English

Test: RECEPT vs. RECEIPT

Komentáře k článku: Test: RECEPT vs. RECEIPT

 

Ach jo, jeden překlep. Když už není blbá hlava, tak jsou zas levý ruce :-)

Jinak je to bezva, když si tu nalejvárnu může člověk brzo procvičit. Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Ach jo, jeden překlep. Když už není blbá hlava, tak jsou zas levý ruce :-)

Jinak je to bezva, když si tu nalejvárnu může člověk brzo procvičit. Díky

Re:

Jak jde vidět nejsem sám, komu ráda ujíždí ruka. Jen ať to není Parkinson…

Phone bill

Dobrý a užitečný test. Ale – účet za telefon mi chodí až po uplynutí fakturačního období, nikoliv předem – takže jsem dvakrát napsal RECEIPT místo požadovaného BILL.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od vererima vložený před 15 lety

Phone bill

Dobrý a užitečný test. Ale – účet za telefon mi chodí až po uplynutí fakturačního období, nikoliv předem – takže jsem dvakrát napsal RECEIPT místo požadovaného BILL.

Re: Phone bill

V restauraci taky dostanete účet až po jídle, ale PLATIT budete až po té, co jej dostanete.
To stejné je u toho telefonu. BILL dostanete po fakturačním období, ale teprve po obdržení účtu jej ZAPLATÍTE.

Ve dvojce u zduvodneni spatne odpovedi RECEIPT je chyba. Je tam napsano ze to je recept misto uctu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Ve dvojce u zduvodneni spatne odpovedi RECEIPT je chyba. Je tam napsano ze to je recept misto uctu.

Re:

Děkuji moc za upozornění. Opraveno.

no, ani nechtějte vědět, proč jsem zkazil poslední otázku. Vždycky všechno projíždím v rychlosti, často nečtu pořádně a pochopil jsem to, že si musim sehnat nějakej recept na bolavý záda (vlka) + místo stuffed jsem asi viděl stiff, akorát teda nevim, proč jsem si to myslel, když je tam kachna :D Tak tohle mě rozesmálo :)

hezkéé

:-) noo jako kdyby se mi nezdálo blbý mít dvakrát po sobě bill, tak mám 100 no…

Vidím prolém v tom, že „receipt“ se běžně používá mimo jiné i pro kuchařský recept a lékařský předpis…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mirecek.kolar vložený před 15 lety

Vidím prolém v tom, že „receipt“ se běžně používá mimo jiné i pro kuchařský recept a lékařský předpis…

Re:

Český RECEPT ano (kuchařský, lékařský).

Anglické slovo RECEIPT však znamená něco jiného. Přečtěte si o tom článek ‚RECEPT vs. RECEIPT‘

Také mne spletla 6.

:-)

inac ten cheque v dvojke je riadny chytak, najma u mna po 4 rokoch francuzstiny :-)

celkovo tento test u mna dopadol priserne, takze hor sa precitat si vyukovu lekciu a tentoraz podrobne nie letmo :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.