Help for English

Test: sloveso NECHAT (5x jinak)

Komentáře k článku: Test: sloveso NECHAT (5x jinak)

 

HAVE sth DONE

Slovosled u HAVE sth DONE mě nachytal hned 2× za sebou :/ Jinak pěkný test, díky za něj :-)

70% neni spatnej vysledek :-)

joo

:-) spletla jsem forgot…ale tedka už si to zapamatuju, zajímavý, že ve škole o tom nikdy nebyla zmínka, přitom děcka se takhle omlouvají celkem často, když si to tak uvědomuju…
jinak minidotaz: když je u věty 9 správně get…washed a ve vysvětlení je napsaná vazba have…done, nemělo by tam být get…done?nebo proč tam teda nemůže být to have…done…to jsem moc nepochopila…ale jako to get mám dobře

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 15 lety

joo

:-) spletla jsem forgot…ale tedka už si to zapamatuju, zajímavý, že ve škole o tom nikdy nebyla zmínka, přitom děcka se takhle omlouvají celkem často, když si to tak uvědomuju…
jinak minidotaz: když je u věty 9 správně get…washed a ve vysvětlení je napsaná vazba have…done, nemělo by tam být get…done?nebo proč tam teda nemůže být to have…done…to jsem moc nepochopila…ale jako to get mám dobře

Re: joo

Ve vysvětlení jsem jen zapomněl dopsat GET. Již je opraveno.

100%

:-D pekny test.....dik za nej

no tak 70%..dostalo mě to nechat někde něco(suitcase,bo­ok)…no aspoň už to vim :-)

Dotaz na 3. větu

Dobrý den, mám dotaz ohledně gramatiky ve třetí větě. Proč by se nedalo použít „I left the dictionary you had lent me at home“ ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Joey vložený před 15 lety

Dotaz na 3. větu

Dobrý den, mám dotaz ohledně gramatiky ve třetí větě. Proč by se nedalo použít „I left the dictionary you had lent me at home“ ?

Re: Dotaz na 3. větu

Určitě dalo, ale zde jde především o LEFT.

Bingo! Sice už je to nějaký čás, co jsem článek četl, ale něco v paměti přecejen ulpělo :-)

80%..to jde, nachytal me slovosled u HAVE sth DONE.. :-)

A jeeee, zase nepozornost, hlavne, ze si rikam nechat nekde neco leave a zaskrtnu forget a ted z toho mam 90% :-( . A tak krasne jsem odhalila ty chytaky s have st done :-) .

get a have

má obvyklá neřest je nečíst si to po sobě a nečíst si předem vysvětlení gramatiky.. pak to dopadá tak, že vím, že je have sth done, ale že tam jde použít i get to už nevím.. a pak se nechám nachytat na devítce :-) ale jinak 80%.. mohlo to být lepší.. ale ať žijou neřesti :)

100%..finally without needless typing error

Odkaz na článek

Nebylo by možné dát třeba pod každý test odkaz na konkrétní článek který se testovanému jevu věnuje,pokud tu nějaký je?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vypravěč vložený před 13 lety

Odkaz na článek

Nebylo by možné dát třeba pod každý test odkaz na konkrétní článek který se testovanému jevu věnuje,pokud tu nějaký je?

Re: Odkaz na článek

A četl jste, co je napsáno NAD testem???

Článek o pěti významech českého slovesa NECHAT naleznete ZDE.

Pak si kliknete na slovíčko ZDE a můžete si přečíst článek.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.