Help for English

Frázová slovesa #13: STAND

Komentáře k článku: Frázová slovesa 13: STAND

 

Souhlasím s případem č.3, že správnější je stand by, avšak nešlo by i standing back? The firemen were standing standing back in case there was an explosion. – Hasiči se stahovali (dělali krok zpět) pro případ exploze.

Podobně je i č. 10. The teacher told the kids to stand around so that they all could see the experiment. Učitel řekl dětem, ať se postaví kolem dokola, aby mohli všichni vidět ten experiment. (tady by možná stand around dával větší smysl než stand back).

Jinak vše ostatní se mi zdá jednoznačné.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Narim vložený před 11 lety

Souhlasím s případem č.3, že správnější je stand by, avšak nešlo by i standing back? The firemen were standing standing back in case there was an explosion. – Hasiči se stahovali (dělali krok zpět) pro případ exploze.

Podobně je i č. 10. The teacher told the kids to stand around so that they all could see the experiment. Učitel řekl dětem, ať se postaví kolem dokola, aby mohli všichni vidět ten experiment. (tady by možná stand around dával větší smysl než stand back).

Jinak vše ostatní se mi zdá jednoznačné.

3 – Bez dalsiho kontextu dava smysl jak “stand back” tak “stand by”.
10 – “Stand around” se zde nehodi. Znamenalo by to, ze ucitel rekl studentum at se jen tak poflakuji at muzou dobre videt pokus.

K té dvojce by se podle mě hodilo i stand aside = take no action to prevent, or not involve oneself in, something that is happening. Čím méně kontextu, tím hůř se na otázku odpovídá.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.