Help for English

Otázky na podmět / předmět (cvičení #1)

Komentáře k článku: Otázky na podmět / předmět (cvičení 1)

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Nitramartin vložený před 7 lety

Dobrý den, mohu se zeptat na větu: Who is smiling at HIS teacher? (Kdo se směje SVÉMU učiteli). Přeci nevíme, jestli je to on či ona. Nemělo by se to tedy vyjádřit nějak jinak? Mě napadá jen at THEIR teacher (ale to mi logicky sedí spíše ve větě: Everybody is smiling at their teacher) nebo at HIS or HER teacher nebo HIS/HER. Lze z toho něco použít, nebo se zkrátka používá HIS?

Pokud je věta obecná, tak v tomto případě opravdu nejběžněji použijeme THEIR, stejně jako u “everybody”, “somebody” apod., což správně zmiňujete.

Pozor na sloveso SMILE. Neznamená to “smát se (někomu)”, ale “usmívat se (na někoho)”.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 7 lety

Pokud je věta obecná, tak v tomto případě opravdu nejběžněji použijeme THEIR, stejně jako u “everybody”, “somebody” apod., což správně zmiňujete.

Pozor na sloveso SMILE. Neznamená to “smát se (někomu)”, ale “usmívat se (na někoho)”.

Děkuji mockrát za odpověď. Rozdílu mezi “laugh at” a “smile at” si jsem vědom, ten překlad do češtiny jsem si dobře nepromyslel. Za toto upozornění navíc obzvláště děkuji. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Nitramartin vložený před 7 lety

Dobrý den, mohu se zeptat na větu: Who is smiling at HIS teacher? (Kdo se směje SVÉMU učiteli). Přeci nevíme, jestli je to on či ona. Nemělo by se to tedy vyjádřit nějak jinak? Mě napadá jen at THEIR teacher (ale to mi logicky sedí spíše ve větě: Everybody is smiling at their teacher) nebo at HIS or HER teacher nebo HIS/HER. Lze z toho něco použít, nebo se zkrátka používá HIS?

Dobrý den, zde je použito HIS hlavně pro zjednodušení.

Jinak obecně určitě THEIR.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.