Help for English

TYPE vs. TIP

Komentáře k článku: TYPE vs. TIP

 

Dobrý večer,type jsem dosud neznala v souvislosti s PC. A použít write on the computer – je tedy špatně, že?

Skvělý článek

K významu TYPE: Je ještě nějaký jiný anglický ekvivalent pro české „psát všemi deseti“. Nebo se používá jen „I can type“ a znamená to umět psát na stroji/PC a je samozřejmé, že všemi deseti nebo je nutné zdůraznit „I can type with ten fingers“ nebo existuje ještě jiné slovní spojení v angličtině?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od vrabec vložený před 12 lety

Dobrý večer,type jsem dosud neznala v souvislosti s PC. A použít write on the computer – je tedy špatně, že?

Re:

To by podle mne znamenalo, že jste si např. fixou něco napsala na ten počítač (přímo na tu bednu) – třeba heslo (což tedy vůbec nedoporučuju) :-D.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od shannon vložený před 12 lety

Skvělý článek

K významu TYPE: Je ještě nějaký jiný anglický ekvivalent pro české „psát všemi deseti“. Nebo se používá jen „I can type“ a znamená to umět psát na stroji/PC a je samozřejmé, že všemi deseti nebo je nutné zdůraznit „I can type with ten fingers“ nebo existuje ještě jiné slovní spojení v angličtině?

Re: Skvělý článek

Samotné TYPE neznamená automaticky, že píšete deseti prsty. V příkladech v článku je třeba věta „He can type with two fingers“. Můžete ale použít TOUCH-TYPE, což je vlastně psaní podle doteku, bez dívání na klávesnici.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Shannon
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 12 lety

Re:

To by podle mne znamenalo, že jste si např. fixou něco napsala na ten počítač (přímo na tu bednu) – třeba heslo (což tedy vůbec nedoporučuju) :-D.

Heslo

Heslo – jak říká náš známý „ajťák“ – jedině napsat na bednu, mám to po ruce a nezapomenu :-))

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Shannon vložený před 12 lety

Heslo

Heslo – jak říká náš známý „ajťák“ – jedině napsat na bednu, mám to po ruce a nezapomenu :-))

Re: Heslo

Pozor – „ajťákům“ nevěřte

Dík za článek! Mně se to plete i v češtině ;-). M

Re:

ne write múžete normálně použít, tady se jen vysvětluje význam těchto dvou podobných slov a jde o to že když píšete rukou tak nemúžete použít „type“ ale write můžete použít kdekoliv.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od likemiki vložený před 12 lety

Re:

ne write múžete normálně použít, tady se jen vysvětluje význam těchto dvou podobných slov a jde o to že když píšete rukou tak nemúžete použít „type“ ale write můžete použít kdekoliv.

Re: Re:

Ne, běžně se WRITE ve spojení se slovem COMPUTER nepoužívá. Ale pokud je jasný konext a dáváte důraz na výsledek děje, myslím, že je ok.

Re: Re: Re:

Napadá ma veta „I wrote some poems on my computer last night.“ kde mi viac sedí sloveso WRITE, než sloveso TYPE. Je to napriek tomu zle, alebo ide o výnimku?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Soxy vložený před 12 lety

Re: Re: Re:

Napadá ma veta „I wrote some poems on my computer last night.“ kde mi viac sedí sloveso WRITE, než sloveso TYPE. Je to napriek tomu zle, alebo ide o výnimku?

Re: Re: Re: Re:

Pokud se zaměřujete na celek (básně), a je jasné, že jste do naťukal na klávesnici, tak je to myslím v pořádku. Poupravil jsem předchozí komentář.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.