Help for English

Samouk na CAE a úspěšné složení zkoušky

 

Chci se zeptat, zda se někdo učil sám na zkoušku CAE doma bez kurzů. Jsem na mateřské a učím se doma po večerech, tak bych ráda slyšela, komu se to také podařilo naučit se na zkoušku sám. Popřípadně, jak postupoval.

Začínám Angličtinou pro pokročilé 1, 2, abych se naučila slovní zásobu a každodenně stahuju Word bank z Flo-Joe a Colloquial expressions z splendid speaking.

Později, tak za půl roku, začnu s jednotlivými dřívějšími testy, které najdu na webu.

Já jsem se připravoval sám a zvládnul jsem to na A, takže to opravdu jde i bez kurzů. Hlavně je potřeba se důkladně seznámit s formátem zkoušky, tj. vyzkoušet si to opravdu dopředu nanečisto a hlavně na čas – určitě si pořiď “CAE Practice Tests with key + CD” od Marka Harrisona, vyplatí se to.

Děkuju za povzbuzení a gratuluju k úspěné zkoušce, jsem ráda, že je to možné i samostudiem.

Knihu praktických testů CAE už mám, tak časem se na to vrhu.

Jediné, co nemám, jsou materiály k writing, ale doufám, že časem najdu nějaké info na webu.

Nemáte někdo nějaký dobrý tip?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Valaska vložený před 12 lety

Chci se zeptat, zda se někdo učil sám na zkoušku CAE doma bez kurzů. Jsem na mateřské a učím se doma po večerech, tak bych ráda slyšela, komu se to také podařilo naučit se na zkoušku sám. Popřípadně, jak postupoval.

Začínám Angličtinou pro pokročilé 1, 2, abych se naučila slovní zásobu a každodenně stahuju Word bank z Flo-Joe a Colloquial expressions z splendid speaking.

Později, tak za půl roku, začnu s jednotlivými dřívějšími testy, které najdu na webu.

Taky jsem CAE zvládla před dvěmi lety úspěšně samostudiem a souhlas s předchozím příspěvkem. Věřím, že lektoři některých jazykovek by možná sami byli se složením CAE na štíru, takže pokud na to máš čas, energii a informace, tak to klidně zkus vlastními silami. Hodně štěstí … :-)

Samostudium mi přijde lepší, než kurzy, člověk se učí opravdu to, co sám potřebuje a neveze se s ostatníma. Podle mě kurzy mají cenu tak do úrovně Intermediate, potom už jedině individuálka nebo samostudium. Já se na CAE připravovala sama, no připravovala – udělala jsem si jeden test a asi 10 stránek cvičení v Common mistakes at CAE a jinak jsem akorát četla knížky v originále a sledovala filmy. Den před zkouškou jsem lehla s virózou, v den zkoušky měla 40 stupňů horečku, nebýt mamky, která mě do Prahy doslova dotáhla téměř na zádech, tak se tam ani nedopravím, a CAE jsem dala za B. Věřím tomu, že nebýt té nemoci, kdy se papíry na lavici slévaly do jednoho chumlu s lavicí a svět se se mnou točil, dala bych i A. Takže samostudium určitě doporučuju, ale před zkouškou se důsledně vyhýbej chorobám zamořeným místům :D

Tak to gratuluju a děkuju za další povzbuzení. Mně osobně se zdály kurzy vždy ztráta času a jediné, proč jsem tam chodila, kvůli kamarádkám a mluvení, které jsem sama nedávala.

Ale během mateřské stejně jinou možnost než samostudium nemám.

Zatím jsem od srpna dala Angličtina pro pokročilé 1. díl – 38 lekcí kvůli slovíčkům a druhý díl plánuju na první půl rok 2013. Potom už jen materiály k CAE, rádio BBC či filmy.

Snad budu mít možnost zachovat toto tempo. Ale mateřskou mám ještě 1,5 roku a kvůli virózám ji radši plánuju na léto 2014 nebo podzim 2013 – dle dosažených vědomostí. :-D Už tak je to cestování na několik hodin do Zlína, popřípadě Olomouce.

Ještě přihodím odkazy k učení, které jsem dávala do jiné diskuze, naštěstí, neboť se mi pokazil harddisk a díky tomu to nemusím znovu složitě hledat:

http://www.flo-joe.co.uk/…nk/pverb.htm http://www.splendid-speaking.com/cae.html http://www.bbc.co.uk/…t_hats.shtml http://idioms.thefreedictionary.com/ http://www.ihbristol.com/…ercises/esol

Já rozhodně doporučuju projít si tu knížečku Common mistakes at CAE, vydalo Cambridge, je to cca 70-ti stránková knížečka formátu A5, cenu už si přesně nepamatuju, ale rozhodně to nebylo kdovíjak moc. Soustředí se tam na typické záměny u slovíček a gramatiky, teďka procházím stejnou knížečku pro CPE a hodně věcí si tam člověk vyjasní.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tatokalan vložený před 11 lety

Já rozhodně doporučuju projít si tu knížečku Common mistakes at CAE, vydalo Cambridge, je to cca 70-ti stránková knížečka formátu A5, cenu už si přesně nepamatuju, ale rozhodně to nebylo kdovíjak moc. Soustředí se tam na typické záměny u slovíček a gramatiky, teďka procházím stejnou knížečku pro CPE a hodně věcí si tam člověk vyjasní.

Knížtičku mám a myslím, že je docela užitečná, kombinuji ji s knížkou Grammar for CAE and Proficiency a Vocabulary for Advanced.

Děkuju za tipy. Plánuju, že začnu s Destination C1 and C2, a potom uvidím dle financí.

Ahoj, teprve se chystám na mateřskou a už si plánuju, že se na CAE budu připravovat v průběhu MD, abych nezakrněla. Stáhla jsem si z uloz.to velké množství naskenovaných učebnic a minulých testů, takže tréninkový materiál mám. Mám ale strach z writingu a speakingu, který si sama prostě nenatrénuju a neohodnotím, Z FCE vím, že speaking je hodnocen dost drsně. Takže kvůli tomu bych ráda na kurz chodila, mám jednu jazykovku za rohem, tak bych to snad zvládla i při MD.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Valaska vložený před 12 lety

Chci se zeptat, zda se někdo učil sám na zkoušku CAE doma bez kurzů. Jsem na mateřské a učím se doma po večerech, tak bych ráda slyšela, komu se to také podařilo naučit se na zkoušku sám. Popřípadně, jak postupoval.

Začínám Angličtinou pro pokročilé 1, 2, abych se naučila slovní zásobu a každodenně stahuju Word bank z Flo-Joe a Colloquial expressions z splendid speaking.

Později, tak za půl roku, začnu s jednotlivými dřívějšími testy, které najdu na webu.

Ahoj, já jsem se taky šrotila sama, nakoupila jsem si dobrý učebnice (mohla bych si otevřít knihkupectví- kolik jich mám)..a jela jsem. Někdo luští Sudoku, já jela podle učebnice a šrotila jsem… Když zajdeš do Luxoru, najdeš tam spoustu super učebnic, kde máš slovní zásobu pěkně rozdělenou, že stačí si ty slovíčka jen přeložit a naučit…Je mi líto vyhazovat prachy za kurzy, když to není zas až takovej problém se to naučit sama :)

Ja jsem se pripravovala sama na FCE a na CAE planuju to samy. Myslim, ze vyhazovat penize za jazykovku je zbytecny. Jenbych jeste doplnila odkazy: examenglish.com – tam se daji najit kompletni testy, https://www.teachers.cambridgeesol.org/…hb_dec08.pdf tohle je oficialni brozura primo od Cambridge, kde je co po tobe konkretne chteji a jak to hodnoti a englishclinic.cz – tam delaji pripravu na speaking a writing pokud s tim mate problemy

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.