Help for English

it happens to be

 

Dobrý den, narazila jsem na toto sousloví a nevím, jak to přeložit, můžete mi, prosím, poradit? Je to z písničky:

Put down that weapon or we'll all be gone
You can't hide nowhere with the torchlight on
And it happens to be an emergency
Some things aren't meant to be
Some things don't come for free

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 11 lety

Náhodou – HAPPEN TO

Děkuji moc! :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 11 lety

Náhodou – HAPPEN TO

Dobrý den. Omlouvám se, asi budu vypadat jako blbec, ale ta fráze tedy znamená přesně co? A to náhodou nouze? Jak se tam česky dopřekládá to be? Předem děkuji za odpověď.

And it happens to be an emergency = A náhodou je to zrovna naléhavý případ

aha, takže be se tam překládá jako je… A to zrovna se taky překládá z happens to ? Tzn. že happens to znamená náhodou zrovna? Nebo podle čeho poznám, že je tam i slůvko zrovna, když to v té větě není? Ještě jednou moc děkuju..

  • It happens to be nice – Náhodou to je hezké.
  • I happen to know the answer – Náhodou (já) znám odpověď.
  • He happened to see it – Náhodou (on) to viděl

Zde jsem se vám snažil označit, co je jak vyjádřeno v angličtině. Musíte myslet na to, že v angličtině se to vyjádří jinou strukturou:

Something/some­body + happens + infinitiv (to be, to go, to see)
= Něco/Někdo + náhodou + sloveso ve správném tvaru (je, jde, vidí)

Myslím, že je pro vás důležité, si uvědomit, že angličtina (a jazyky obecně) nejsou o doslovném překládání každého slovíčka, jazyk prostě není jako matematika, kde nepatří nic jiného, než to, co tam být musí. Slovíčko zrovna je pouze pomocné pro český překlad, není tam nutné.

Když se snažíte něco přeložit, je nutné si to všechno uvědomit a snažit se přeložit význam věty, nikoliv každé slovo, v češtině je to prostě jiné než v angličtině.

Moc jste mi pomohl, děkuji…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.