Help for English

přípravy na nový rok

 

Ahoj, bez ohledu na to, kde učíte, léto je přestávka. Jak využíváte volna-či zvolnění a co chystáte nového? :o) Dík, Katka

Ahoj, červenec byl ve znamení odpočinku a čtení aj knížek, na které nebyl v průběhu školního roku čas, rovnání šanonů…no a teď už zase vybírám aktivity, např. z této knížky http://www.englishbooks.cz/…ivities.html

Já učím individuální hodiny, takže i přes prázdniny mám pár studentů.
Ale je víc volna, tak vymýšlím kdejaké zlepšení, které by mně ulehčilo a studentům prospělo (to zní hezky, že? :D)
Taky je víc času na rodinu a jiné aktivity upozaďované celý rok, však to znáte. ;-)

Nosím v hlavě balíček aktivit na 1. pomoc do hodiny-pokud je nutno zcela změnit plán, popřípadě jít a učit hodinu “spatra”. Pokud ho v srpnu dodělám, dám vědět. :o)))

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ing. Tomáš Smutný vložený před 11 lety

Nosím v hlavě balíček aktivit na 1. pomoc do hodiny-pokud je nutno zcela změnit plán, popřípadě jít a učit hodinu “spatra”. Pokud ho v srpnu dodělám, dám vědět. :o)))

Perfektní nápad! :-)

Já připravuju jednoho studenta na reparát z EN a je to náročné. Hodně. Chodí ke mně na doučování už od října, probírali jsme spolu v minulosti už minulý čas, GOING TO a budoucí čas s WILL a minulý týden mě zaskočil, protože nevěděl, jak se časuje TO BE (nejdřív jsem si myslela, že je problém v češtině – co je “časovat” -, ale ani polopaticky řečeno, co po něm chci: “já jsem, on je, vy jste…” to nedal). To mi trochu srazilo vaz, protože má dělat reparát z Elementary NEF… Ale jelikož mu jeho učitelka řekla, že ten reparát určitě udělá, že ho pustí dál, ale v novém roce se mu bude více věnovat (haha), tak na to asi chlapec žehrá. No, tak mi držte palce, ať ho nezaškrtím. :-D
Jinak jsem četla (LotR) a dodělávala články na HFE, dívala se s dětmi na Peppa Pig, což je strašně vtipné, přežila svou první lekci angličtiny pro předškolní děti (v rámci dvoudenního příměstského kempu pro děti) a připravuji druhou část na příští čt/pá. :-)
Všem přeji plodnou přípravu na nový školní rok a klidný přechod z holiday mode na school mode:-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.