Help for English

ranní hodina

 

Chtěla bych poradit, co děláte se studenty, kteří při ranní hodině nespolupracují. Mám hodinu od 7:30, studenti kolem 20ti, úroveň A2. Každý slovo z nich musím strašně páčit … nevím, jak je probrat, říkám jim, že si maj donýst kafe klidně, cokoliv, snažím se na začátku hodiny hrát hry, ale už tam je to konec … poslech pouštím 4×, protože 2× to vlastně vůbec nevnímaj a pak stejně odpovědi páčim … tak se chci jenom zeptat, jestli nemáte někdo nějakou radu, jak je prostě fakt probrat … chodí jich tam zhruba 6 – 8

Na mě je 7:30 taky brzo, byla bych jako student nepoužitelná.
Co zkusit nějaké vtipy? Nebo nějaké hry, u kterých se musí hýbat? U nějaké pantomimy jsou většinou vtipné situace a to studenty obvykle rozehřeje.

ja z toho jako učitelka taky nejsem nadšená :D vtipy sou dobryyy … a napadlo me, ze je budu rozdelovat do dvojic, ktery budou muset hledat, treba rozdelim nakou vetu na dve casti a oni budou muset najit tu svoji a taak, aby se prosli po tride pantomimu nevim, ja osobne ji nemam rada, pri hodinach, v dobe mych studijnich let, to pro me byla nocni mura :D tak se mi jim to nechce nutit, co kdyby to mel nekdo stejne, jako ja, zee :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Sharci vložený před 11 lety

ja z toho jako učitelka taky nejsem nadšená :D vtipy sou dobryyy … a napadlo me, ze je budu rozdelovat do dvojic, ktery budou muset hledat, treba rozdelim nakou vetu na dve casti a oni budou muset najit tu svoji a taak, aby se prosli po tride pantomimu nevim, ja osobne ji nemam rada, pri hodinach, v dobe mych studijnich let, to pro me byla nocni mura :D tak se mi jim to nechce nutit, co kdyby to mel nekdo stejne, jako ja, zee :)

No.....učím i jednu skupinu na 6:55 a holou skutečností je, že spíme obě strany a nestydíme se to přiznat!:-) Na druhou stranu vždy uděláme kus práce. Čili nechtít nesplnitelné a popřípadě si o tom se studenty na rovinu promluvit. Hodně štěstí, Katka

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Sharci vložený před 11 lety

ja z toho jako učitelka taky nejsem nadšená :D vtipy sou dobryyy … a napadlo me, ze je budu rozdelovat do dvojic, ktery budou muset hledat, treba rozdelim nakou vetu na dve casti a oni budou muset najit tu svoji a taak, aby se prosli po tride pantomimu nevim, ja osobne ji nemam rada, pri hodinach, v dobe mych studijnich let, to pro me byla nocni mura :D tak se mi jim to nechce nutit, co kdyby to mel nekdo stejne, jako ja, zee :)

Sharci, vy jste opravdu učitelka? A to i na své studenty mluvíte touto příšernou češtinou, nebo se tak projevujete jen písemně?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od twilight vložený před 11 lety

Sharci, vy jste opravdu učitelka? A to i na své studenty mluvíte touto příšernou češtinou, nebo se tak projevujete jen písemně?

Mně říkají na internetu “Grammar Nazi”. Přemýšlím, jak říkají Vám, když neformální a spontánní, ale pravopisně správný projev víceméně odpovídající očekávané kvalitě v rámci rozsáhlejší diskuse na přátelské úrovni nazýváte “příšernou češtinou”. :-P
(Ano, chybí tam tečky, čárky apod. Je to prostě spíš přepis mluveného projevu. ;-) )

Odkaz na příspěvek Příspěvek od twilight vložený před 11 lety

Sharci, vy jste opravdu učitelka? A to i na své studenty mluvíte touto příšernou češtinou, nebo se tak projevujete jen písemně?

Jsem ucitelka anglictiny, na studenty tudiz mluvim anglicky ;-) jinak co se tyce vasi touhy me urazit, tak na to odpovim tak, ze cesky mluvim pomerne slusne, nicmene uznam, ze rozhodne ne v kazdem pripade spisovne. Pri psani na PC je pro me mnohem jednodussi psat bez hacku a carek, protoze je to proste rychlejsi a myslim, ze kazdy rozumny clovek pochopi, co tim myslim, verte mi, ze kdyz mluvim, hacky a carky vyslovuji :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Mně říkají na internetu “Grammar Nazi”. Přemýšlím, jak říkají Vám, když neformální a spontánní, ale pravopisně správný projev víceméně odpovídající očekávané kvalitě v rámci rozsáhlejší diskuse na přátelské úrovni nazýváte “příšernou češtinou”. :-P
(Ano, chybí tam tečky, čárky apod. Je to prostě spíš přepis mluveného projevu. ;-) )

Děkuji :-) Člověk, který má potřebu v diskuzi komentovat něco zcela jiného, než co je diskutováno, je přinejmenším zvláštní (používám při tomto příspěvku háčky a čárky, abych prokázala, že to opravdu umím :D :D :D)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Sharci vložený před 11 lety

Děkuji :-) Člověk, který má potřebu v diskuzi komentovat něco zcela jiného, než co je diskutováno, je přinejmenším zvláštní (používám při tomto příspěvku háčky a čárky, abych prokázala, že to opravdu umím :D :D :D)

Přiznám se, že sám často na internetu komentuji špatný pravopis nebo nesrozumitelná vyjádření, pokud mi přijde, že autor je nad to “povznesený” a dává mimo jiné takto najevo, že mu pravidla a vůbec to, zda mu ostatní rozumí, může být ukradeno.
U Vašeho příspěvku jsem ten pocit rozhodně neměl, ani když na něj twilight upozornil. Maximálně mi přišlo, že jste “přemýšlela za chodu”. :)
Češtinu bráním, její prznitele pranýřuji, ale za neprávem obviněné z čarodějnictví se postavím. :-P ;-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Přiznám se, že sám často na internetu komentuji špatný pravopis nebo nesrozumitelná vyjádření, pokud mi přijde, že autor je nad to “povznesený” a dává mimo jiné takto najevo, že mu pravidla a vůbec to, zda mu ostatní rozumí, může být ukradeno.
U Vašeho příspěvku jsem ten pocit rozhodně neměl, ani když na něj twilight upozornil. Maximálně mi přišlo, že jste “přemýšlela za chodu”. :)
Češtinu bráním, její prznitele pranýřuji, ale za neprávem obviněné z čarodějnictví se postavím. :-P ;-)

Tomu rozumím, já se vždycky snažím mluvit a psát spisovně, když je to potřeba. Čímž myslím, že například mezi přáteli v hospodě to tolik neřeším :) Nespisovná mluva mi vadí především v televizi, v rádiu, v novinách … v diskuzích a v neformální či soukromé komunikaci mi to nepřijde tak moc podstatné a můj nejčastější prohřešek je právě ono nepsaní háčků a čárek, jiné chyby, doufám, většinou nedělám. (kromě sme vs. jsme, to používám v neformální, písemné komunikaci často) Resp. snažím se nedělat, určitě se mi někdy “zadaří” :D

Ja jsem toho nazoru, at si na netu v diskuzich kazdy pise jak chce. Kdyz se mi nelibi neci projev, tak se proste neobtezuju to ani cist. Nakonec je to kazdeho vec, jak se prezentuje. Me treba hodne vadi, kdyz nekdo nedela tecky, carky a velka pismena v prispevku treba na 10 radku. To je pak “radost” takove veci cist. Vetsinou dany prispevek ani nectu a o vyjadrovacich/gra­matickych schopnostech dane osoby si myslim svoje. Nicmene ja jsem taky “Grammar Nazi”, takze tak.

Mě tedy v diskusních fórech nespisovná čeština neuráží, vadí mi ale pravopisné chyby a v tom vidím velký rozdíl. Sama taky píšu, jak bych mluvila (“jak mi zobák narost”), pokud mi přijde k tomu “vhodné prostředí” – přesně jak psal Franta.

Spíš mi přijdou zvláštní kantoři, kteří jsou tak zkostnatělí, že i mezi přáteli v hospodě používají bezchybnou mluvu na vysoké úrovni. Nic proti nim, když jim to tak vyhovuje, ale pokud bychom všichni všude mluvili jen spisovně, o dost bychom se ochudili :-).

Fajn, myslím, že jste odběhli od původního dotazu/tématu, tak se k němu buď vraťte, nebo to zamykám… :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

Fajn, myslím, že jste odběhli od původního dotazu/tématu, tak se k němu buď vraťte, nebo to zamykám… :-)

Přesně, děkuji, Lucko Nápady na psychické/fyzické budění studentů poránu?:-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ing. Tomáš Smutný vložený před 11 lety

Přesně, děkuji, Lucko Nápady na psychické/fyzické budění studentů poránu?:-)

Kontroverzní témata, myslím, že o tom někde mluvil Roman. Učitel řekne něco, co studentům připadá nepřijatelné (všichni nalezení psi by měli být utraceni / když nemá rodina dost peněz, neměly by děti chodit do školy, ale pracovat apod.) nebo klidně i něco méně šíleného, ale pořád víceméně nesmyslného (volební právo by měli mít jen vysokoškoláci / angličtina se dá pohodlně naučit bez práce, pokud si zaplatím tu správnou metodu :)) )
Studenti se pravděpodobně začnou s učitelem hádat a je tu debata. Ovšem samozřejmě in English!! :))

 

Vlákno je zamčené. Nelze do něj přispívat.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.