Help for English

British Department Stores

Komentáře k článku: British Department Stores

 

Musím říct, že department stores mají Britové opravdu “vychytané”. Ten seriál o Mr Selfridge doporučuji každému, komu se líbí např. Downton Abbey – I love it! 

Jen doplním, že existuje i termín shopping arcade se kterým se docela hojně potkávám v britských učebnicích. Což je zastřešená ulice s obchody na způsob shopping centre.
Jako třeba tato v Tokiu: http://en.wikipedia.org/…ngarcade.jpg

Jako vždy super! Díky moc za bezva článek. To mně fakt baví. 

Teším sa takýmto článkom, sú moje obľúbené. Niektoré obchodné domy v Londýne som navštívila i viackrát. Rada spomínam na Harrods s jeho zvláštnou noblesnou atmosférou, vždy som sa pekne upravila, keď som tam išla. Nikdy nikto nemal tendenciu zbaviť sa ma. Tam aj predavačky sú krásne poobliekané a príjemne kultivované. Zriadenci upozorňujú, aby si ľudia zložili batohy z chrbta a pod. Mojím obľúbeným od tých čias zostal M&S, tam som sa počas môjho pobytu zastavila viackrát a kupovala som si tam okrem oblečenia aj desiatu. Vďaka aj za doporučenie seriálov (pani Lucka aj pán Roman), pretože ja veľmi televíziu nepozerám a takto mám doporučenie. Knihu o Mr.Selfridges som si uz objednala .

U nás má obchoďák taky Tesco. V podstatě tam mají ve 3 podlažích to, co v hypermarketu na ploše… Ale je to přece jen takové “komornější” nakupování.

Debenhams, House of Fraiser, Marks and Spencer… Tři z nich (jediné, co si podle jména vybavím, že tam obravdu jsou) se nachází v obchodním centru nedaleko mě. Obrovská centra, opravdu tři patra, první dva jmenovaní jsou krásná místa, ale nakupovat tam, to chce mít nějaké ty libry v kapse…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.