Help for English

Informace o "computer-based" zkouškách

Komentáře k článku: Informace o "computer-based" zkouškách

 

Kde se dá ověřit informace, že CB zkoušky lze skládat každý měsíc?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Matysek.V vložený před 10 lety

Kde se dá ověřit informace, že CB zkoušky lze skládat každý měsíc?

V centru, ve kterém chcete zkoušku skládat. Například Akcent IH toto umožňuje.

Skvělý přehled v pravý čas! Velmi cenné informace! Díky. 

Zajímalo by mě, jaký je časový limit pro Writing u té PB formy. CB má 90 minut na oba texty a neumím si představit, že bych za stejnou dobu zvládla texty přepsat “načisto” a ještě si počítat slova. <br/> (CB test mám už naštěstí úspěšně za sebou, jenom bych chtěla vědět, jak moc výhodné to rozhodnutí bylo 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kurzatko vložený před 10 lety

Zajímalo by mě, jaký je časový limit pro Writing u té PB formy. CB má 90 minut na oba texty a neumím si představit, že bych za stejnou dobu zvládla texty přepsat “načisto” a ještě si počítat slova. <br/> (CB test mám už naštěstí úspěšně za sebou, jenom bych chtěla vědět, jak moc výhodné to rozhodnutí bylo 

Naprosto stejný! Já jsem dělala FCE papírově a fakt jsem měla málo času, člověk v podstatě ani nepíše moc nanečisto, zkrátka na to není čas.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kurzatko vložený před 10 lety

Zajímalo by mě, jaký je časový limit pro Writing u té PB formy. CB má 90 minut na oba texty a neumím si představit, že bych za stejnou dobu zvládla texty přepsat “načisto” a ještě si počítat slova. <br/> (CB test mám už naštěstí úspěšně za sebou, jenom bych chtěla vědět, jak moc výhodné to rozhodnutí bylo 

Psal jsem třikrát zkoušky (C1/C2) nanečisto na Englishbooks Day a ať jsem se snažil jak jsem se snažil, čas na napsání textu + přepis načisto mi nikdy nevyšel. Vzal jsem nakonec zavděk radou zkušených, že je lépe psát rovnou načisto a sem tam něco poškrtat – za to se body nestrhávají.
Ale obecně jsou CB zkoušky moje záchrana, protože zaprvé píšu v ruce hrozně pomalu a zadruhé jsem se vždycky bál, že při přepisu odpovědí na archy v ostatních částech něco spletu a přijdu o body. 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 10 lety

Psal jsem třikrát zkoušky (C1/C2) nanečisto na Englishbooks Day a ať jsem se snažil jak jsem se snažil, čas na napsání textu + přepis načisto mi nikdy nevyšel. Vzal jsem nakonec zavděk radou zkušených, že je lépe psát rovnou načisto a sem tam něco poškrtat – za to se body nestrhávají.
Ale obecně jsou CB zkoušky moje záchrana, protože zaprvé píšu v ruce hrozně pomalu a zadruhé jsem se vždycky bál, že při přepisu odpovědí na archy v ostatních částech něco spletu a přijdu o body. 

Uf, tak v tom případě byly CB testy taky moje záchrana (jediná…). Navíc opravdu nepíšu tak zručně, abych odhadla rozsah 200 slov s přesností na 10. To počítadlo mi hodně pomohlo.

14. dubna mě čeká computer based FCE zkouška, chtěla bych se zeptat,zda lze během zkoušky změnit anglickou klávesnici na českou, děkuji za odpověď :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Aneta Anett Urbanová vložený před 8 lety

14. dubna mě čeká computer based FCE zkouška, chtěla bych se zeptat,zda lze během zkoušky změnit anglickou klávesnici na českou, děkuji za odpověď :)

Ne, na počítači žádná česká klávesnice není. Jen ta anglická.

Chci se zeptat, jestli si mohu u CAE zkoušky počítačové u writing part napsat text nanečisto na papír??Nebo tam vůbec není tato možnost?Zvažuji jestli jít na zkoušku v papírové nebo počítačové formě. Nejsem ale tak zdatná ve psaní na klávesnici. Všemi deseti nepíšu, tak si myslím,že bych to psaní rychleji zvládla ručně. A právě ještě si neumím představit, že není možnost si text napsat na papír nanečisto. Díky za názory a zkušenosti

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Míša Imrová vložený před 8 lety

Chci se zeptat, jestli si mohu u CAE zkoušky počítačové u writing part napsat text nanečisto na papír??Nebo tam vůbec není tato možnost?Zvažuji jestli jít na zkoušku v papírové nebo počítačové formě. Nejsem ale tak zdatná ve psaní na klávesnici. Všemi deseti nepíšu, tak si myslím,že bych to psaní rychleji zvládla ručně. A právě ještě si neumím představit, že není možnost si text napsat na papír nanečisto. Díky za názory a zkušenosti

Z vlastní zkušenosti Vám mohu říci, že je téměř nemožné (z časových důvodů) psát text dvakrát, nanečisto a načisto. Pokud Vám nevyhovuje psaní na počítači, zvolte klasickou papírovou formu pro celou zkoušku. :)

Jak píše Franta – ten čas na to opravdu není. Vy si můžete maximálně na ten papír napsat osnovu, ale to je asi tak všechno, co zvládnete. Papír a obyčejná tužka tam tuším k dispozici je.

Musím nesouhlasit s tím, že u Writing nemáte na přepis čas. Já jsem u FCE udělala tu chybu, že jsem z důvodu času psala rovnou načisto, docela jsem škrtala, což mě pak štvalo a pak jsem tam 35 minut jen tak seděla. Času na přepis jsem měla kupu. Výsledek byl nakonec i tak s maximálním počtem bodů, takže záleží, jak na tom s částí Writing jste.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mondik84 vložený před 7 lety

Musím nesouhlasit s tím, že u Writing nemáte na přepis čas. Já jsem u FCE udělala tu chybu, že jsem z důvodu času psala rovnou načisto, docela jsem škrtala, což mě pak štvalo a pak jsem tam 35 minut jen tak seděla. Času na přepis jsem měla kupu. Výsledek byl nakonec i tak s maximálním počtem bodů, takže záleží, jak na tom s částí Writing jste.

Writing u FCE je podstatně kratší než u CAE, ačkoli časově je u CAE přidáno pouze 10 minut.
I jeden můj student mi nedávno říkal, že byl u FCE (computer based) hotový a zbyla mu ještě skoro půlka času.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.