Help for English

Mám se dobře

 

Můžu na otázku: “How are you?” odpovědět: “I´m well.” ? Vím, že na tohle téma je na HFE článek a jako jedna z možných odpovědí je tam uvedeno I´m very well. Nejsem si ale jistá, jestli je možné odpovědět jen I´m well a jestli se to v praxi vůbec používá.

Díky za odpověď.

Já bych teda řekl I'm fine.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jindrulka vložený před 10 lety

Můžu na otázku: “How are you?” odpovědět: “I´m well.” ? Vím, že na tohle téma je na HFE článek a jako jedna z možných odpovědí je tam uvedeno I´m very well. Nejsem si ale jistá, jestli je možné odpovědět jen I´m well a jestli se to v praxi vůbec používá.

Díky za odpověď.

Tady jde o to si uvědomit, že tahle odpověď se týká ve většině případů vašeho zdraví.

I'm well. = Mám se dobře (jsem zdravý).

Takže pokud se vás někdo ptá na to, jak se máte a neptá se na zdraví, mohlo by ho to možná zaskočit. :-)
Myslím, že ve formálním prostředí někdo tuto frázi může považovat za oboje – ať už chcete vyjádřit, že se máte obecně dobře, nebo že jste zdravá. V běžné konverzaci bych taky volila spíš I'm fine. I'm okay. apod.

v běžné konverzaci slyšíte nejčastěji I'm fine, ale napříč anglicky mluvícím světem se používají různé odpovědi. včetně I'm good. I'm doing fine. ale i I'm well. Odpověď I'm very well. je dle mé osobní zkušenosti příliš formální a nevhodná do běžné konverzace.

Díky moc za vaše komentáře. Já se vždycky raději této frázi vyhýbám a odpovídám “I´m fine”, taky mi přijde, že “I´m well” spíš souvisí se zdravím. Ale teď jsem na to zase v jedné situaci narazila, tak jsem si v tom chtěla udělat trochu jasno :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.