Help for English

Soukromé doučování

 

Je tu někdo, kdo soukromě vyučuje angličtinu? :-)
Jak plánujete hodinu? Jakým způsobem dotyčného člověka učíte? Zkrátka řečeno jak ta hodina probíhá :-)

Děkuji moc za Vaše zkušenosti :-)

Přesouvám do učitelů.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cheerry vložený před 10 lety

Je tu někdo, kdo soukromě vyučuje angličtinu? :-)
Jak plánujete hodinu? Jakým způsobem dotyčného člověka učíte? Zkrátka řečeno jak ta hodina probíhá :-)

Děkuji moc za Vaše zkušenosti :-)

Co se rozumí pod “soukromě doučujete angličtinu”? Hodiny 1–2–1 doma? Učení na ŽL, tj. OSVČ? Proč se ptáte? Snažíte se začít doučovat nebo se naopak snažíte mít přehled, abyste našel toho nejlepšího lektora “domů”?

Momentálně doučuji žákyni SŠ 1× týdně u mě doma.
Rád bych věděl, jak doučují ostatní soukromý lektoři, jak jejich hodina probíhá :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cheerry vložený před 10 lety

Momentálně doučuji žákyni SŠ 1× týdně u mě doma.
Rád bych věděl, jak doučují ostatní soukromý lektoři, jak jejich hodina probíhá :-)

Otázka zní trochu jinak: co potřebuje Vaše žákyně a jak tu hodinu pro ni co nejlépe nachystat. Doučování má pro to, že “nestíhá” a nebo chce umět víc. Pokud nestíhá, může to mít opět řadu důvodů přes poruchy učení až po protivného učitele/učitelku. Obecně se většinou snadněji učí chytří žáci. No a existuje přímá souvislost mezi tím, kolik toho umí vyučující a kolik toho naučí studenta. :o) Obecně by se mělo něco zopakovat, pokusit se rovnoměrně učit všechny 4 jazykové dovednosti, naučit či dovysvětlit nové, procvičit, pohrát si. Víc by měl makat žák než učitel. Neměla by to být hodina za trest. Ani pro Vás, ani pro ni. Pravidelně “tluču” svým studentům do hlavy, že dobrý student angličtiny se začne učit…a skončí učit až svou smrtí… Jo a taky se snažím učit studijní samostatnosti, že lektor není vše znající a nesmrtelný a deux ex machina.....že za svoje znalosti/neznalosti jsou zodpovědni především sami. “Můžeš koně přivést k vodě, ale napít se musí sám…” řekla mi jedna stará kantorka, když jsem si jednou zase zoufala. Učitel ukazuje cestu.

Snad Vám těch pár nesouvislých poznámek při výjmečné dovolené z Řecka k něčemu bude. Good luck to both of you! Katka

Děkuji Vám za Vaše rady :-) .
Určitě budou, každá rada/zkušenost je +.
Děkuji za Váš čas a užívejte :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.