Help for English

Učebnice pro CAE

 

Dobrý den,

potřebovala bych poradit. Hledám nějaké opravdu dobré učebnice ke zkouškám Cambridge CAE. V současné době bych se odhadla tak na úroveň velmi dobré B2, možná B2-C1. Potřebuju něco pokud možno komplexního, hlavně s výklady gramatiky, slovní zásobou, poslechy, tématy pro psaní… Nejlépe samozřejmě i s přípravnými cvičeními přímo ke zkouškám (Use of English apod.), také nějakými typy pro mluvení (moje velká slabina, sice čtu v angličtině běžně knížky, ale málem ze sebe strachy nevypravím slovo – nikdo se mnou nikdy pořádně nemluvil). Prostě hledám učebnici, která mě na zkoušku opravdu připraví. Ve škole (a to je to víceleté gymnázium) se považuje za cíl studia FCE, čili běžné hodiny mi už dávno skoro k ničemu nejsou, studovat budu muset zcela sama – potřebuji tedy něco, co bude právě pro to samostudium uzpůsobeno (vím, že zejména pro mluvení to není nejšťastnější, ale nemám na vybranou – ohledně toho by nějaká rada nebyla…?). Na internetu jsem projížděla mraky materiálů, ale možností je hodně a učebnice nejsou nejlevnější, tak bych chtěla poradit nějakou opravdu dobrou. Pokud není nejideálnější kniha jen jedna, ale máte osvědčenou třeba kombinaci několika titulů, tak samozřejmě sem s nimi.

Předem děkuji za odpovědi. Marie

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.