Help for English

Pozdrav pro všechny

 

Ahoj všem. Nevím jak bych začal a možná budu vypadat jako úplné pako… možná kdo otevře muj profil tak pochopí :( . Defakto se učím dost dlouho a přijde mi to že k ničemu… nesložím větu, nejde mi se naučit dlouhá a těžká slovíčka, možná na to fakt nemám. Je zde prosím někdo… kdo by mě poradil jak začít, teda jak efektivně začít? Že se prostě někam posouvat budu? Co si tu prosímvás mám otevřít a naučit se..aby to mělo efekt na moje učení ? Jestli někdo pomůže, moc děkuju. V

Ak nezaberajú “klasické metódy”, skúste nejaké netradičné, ktoré nevyžadujú tvrdú a systematickú prácu. Možno je Vás mozog už “preplnený alebo unavený” a potrebuje iný druh prístupu. Môžete sa pri tom baviť, hrať a uvolniť.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před 5 lety

Ak nezaberajú “klasické metódy”, skúste nejaké netradičné, ktoré nevyžadujú tvrdú a systematickú prácu. Možno je Vás mozog už “preplnený alebo unavený” a potrebuje iný druh prístupu. Môžete sa pri tom baviť, hrať a uvolniť.

Ahoj Adrianko, moc ti děkuju za názor… přeplněný to asi nejde žejo, spíše se neumím učit nebo já nevím. Jde ale taky o to, že za ty 4 roky už jsem zkoušel strašně věcí, Bronu na ytb, Peppa Pig na ytb, písničky to mi přřijde divné…tady už sem taky byl, ale to byl myslím ten čas co sem to prostě vzdal, polepil sem si všechno doma…vypsal jsem si co už umím, jde o to že já , mě přijde že umím dst slov ,ale prostě v závěru je to strašně,ale strašně málo, nějak to nemohu pobrat, nebo možná tolik neumím tvořit věty.

Ak viete slová, ale neviete ich spojiť do vety, skúste najprv vytvárať krátke vety – PODMET + PRÍSUDOK – až dovtedy, kým Vám to bude smiešne ľahké.

Začnite vetami so všeobecnou pravdou (čo ľudia, zvieratá alebo predmety bežne robia alebo k čomu slúžia) : PRESENT SIMPLE

Dogs bark. (bez člena, množné číslo podstatného mena).

People lie. (Ľudia klamú).

Dobrý den, třeba pomůže trochu i naše sekce Jak na angličtinu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Warrior vložený před 5 lety

Ahoj všem. Nevím jak bych začal a možná budu vypadat jako úplné pako… možná kdo otevře muj profil tak pochopí :( . Defakto se učím dost dlouho a přijde mi to že k ničemu… nesložím větu, nejde mi se naučit dlouhá a těžká slovíčka, možná na to fakt nemám. Je zde prosím někdo… kdo by mě poradil jak začít, teda jak efektivně začít? Že se prostě někam posouvat budu? Co si tu prosímvás mám otevřít a naučit se..aby to mělo efekt na moje učení ? Jestli někdo pomůže, moc děkuju. V

Já osobně razím osvěčenou metodu čtení+poslech+kou­kání. Od nejjednodušších úrovní (zjednodušená četba/poslech – viz Romanův odkaz). Denně, pravidelně, co nejčastěji když máte čas.
“Učení” nemusí znamenat nějaké nudné sezení s učebnicí nebo vypisování slovíček. Můžete si prostě číst zajímavý příběh, koukat na něco, co Vás baví… Aktivní dovednosti (mluvení a psaní) se pak musí odvíjet od toho, co jste četl a slyšel. Tím se vyhnete chybným českým konstrukcím. Slova i fráze, jakož i gramatika Vám budou naskakovat skoro samy i bez memorování, protože jste je viděl a slyšel stokrát. :)
Touto metodou se lze za pár let pohodlně dostat od začátečníka až na vysokou úroveň.
Máte-li jakékoli další dotazy, napište sem do fóra či soukromou zprávou (ikonka tužtičky vedle mého jména). :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před 5 lety

Ak viete slová, ale neviete ich spojiť do vety, skúste najprv vytvárať krátke vety – PODMET + PRÍSUDOK – až dovtedy, kým Vám to bude smiešne ľahké.

Začnite vetami so všeobecnou pravdou (čo ľudia, zvieratá alebo predmety bežne robia alebo k čomu slúžia) : PRESENT SIMPLE

Dogs bark. (bez člena, množné číslo podstatného mena).

People lie. (Ľudia klamú).

Moc děkuji, mrknu na to určitě,ale to podle mě lehké bude, tam asi nebudu mít vocabulary :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 5 lety

Dobrý den, třeba pomůže trochu i naše sekce Jak na angličtinu.

Dobrý den, také moc děkuji za pomoc, určitě se mrknu :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 5 lety

Já osobně razím osvěčenou metodu čtení+poslech+kou­kání. Od nejjednodušších úrovní (zjednodušená četba/poslech – viz Romanův odkaz). Denně, pravidelně, co nejčastěji když máte čas.
“Učení” nemusí znamenat nějaké nudné sezení s učebnicí nebo vypisování slovíček. Můžete si prostě číst zajímavý příběh, koukat na něco, co Vás baví… Aktivní dovednosti (mluvení a psaní) se pak musí odvíjet od toho, co jste četl a slyšel. Tím se vyhnete chybným českým konstrukcím. Slova i fráze, jakož i gramatika Vám budou naskakovat skoro samy i bez memorování, protože jste je viděl a slyšel stokrát. :)
Touto metodou se lze za pár let pohodlně dostat od začátečníka až na vysokou úroveň.
Máte-li jakékoli další dotazy, napište sem do fóra či soukromou zprávou (ikonka tužtičky vedle mého jména). :)

Dobrý den, tomuhle rozumím, jenže já právě koukám na filmy a seriály dost často, ale tam je tak strašně těžká angličtina, že kolikrát nedořeknou slovo a je konec věty… Pokusím se ještě mrknout na Peppa Pig na ytb, pokavad poslech opravdu pomáhá.

Zatím všem hodně moc děkuju, takže mrknu na Present Simple i když myslím, že to už mě půjde právě…pak mrknu na sekci jak na angličtinu a zkusím se mrknout na Peppa Pig :) Asi jsem k smíchu já vim :D ..ale tak snažím se nooo :) díky .

Ja si myslím podľa toho, čo píšete, že Váš problém je aktívna angličitina.

Ak Vám teda idú ľahké vety a zvládate ich automaticky a ľahko, tak prejdite do vyššieho a vyššieho levela – pridávajte predmet vety (priamy/nepriamy, prípadne oba), príslovky, príslovkové určenia.

Niekde sa začnete zasekávať – tam začína Váš problém so spontánnym tvorením viet.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před 5 lety

Ja si myslím podľa toho, čo píšete, že Váš problém je aktívna angličitina.

Ak Vám teda idú ľahké vety a zvládate ich automaticky a ľahko, tak prejdite do vyššieho a vyššieho levela – pridávajte predmet vety (priamy/nepriamy, prípadne oba), príslovky, príslovkové určenia.

Niekde sa začnete zasekávať – tam začína Váš problém so spontánnym tvorením viet.

Dobře…najdu bod kde se začnu zasekávat :)

Přidal bych jednu zkušenost:
Učte se nahlas .

Ještě jedna poznámka:
Je dost obtížné pro samouka se naučit aktivně cizí jazyk (t.j. bez zpětné vazby od někoho, kdo by opravoval vaše chyby).
Pasívní znalost (listening a reading) se jako samouk naučíte pravidelným treninkem bez problémů. Je to jen otázka času.
Zkoušel jste nějakou skupinovou výuku? Nebo podle finančních možností soukromého lektora?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Warrior vložený před 5 lety

Dobrý den, tomuhle rozumím, jenže já právě koukám na filmy a seriály dost často, ale tam je tak strašně těžká angličtina, že kolikrát nedořeknou slovo a je konec věty… Pokusím se ještě mrknout na Peppa Pig na ytb, pokavad poslech opravdu pomáhá.

Ano, je potřeba začít od jednodušších věcí – jak jsem psal (zjednodušená četba a poslech těchto jednoduchých knih v audio podobě). Postupovat po malých krůčcích. Nelze samozřejmě začít nějakým těžkým seriálem. :)
Existuje např. seriál Extra English vytvořený přímo pro tyto účely – jednoduchá srozumitelná angličtina zhruba úrovně A2 + titulky.

Je nezbytné si projít jednoduché věci než přejdu ke složitějším, jinak mne ty složité odradí až znechutí. Nejdřív knížka a poslech na úrovni A0/A1 a ne originál. Přečíst a poslechnout vše, co seženete (kdyžtak napište, poradím Vám, kde sehnat). Potom A2 a jednoduchý seriál (viz výše). Peppa Pig je pro začátek také určitě fajn, sám jsem ji používám i pro výuku v jiných jazycích. Atd.
Podle rychlosti postupu si můžete třeba za několik měsíců až rok troufnout na poslechově jednodušší seriály (např. Star Trek), ale ten čas je opravdu velice individuální. Poznáte určitě sám, že rozumíte víc a víc.
Také není nezbytné ani možné rozumět VŠE. Stačí mít základní představu a postupně chytat víc a víc. Zvyknout si na opakující se výrazy.

Další věcí je pochopitelně výslovnost. Kdo vyslovuje příliš odlišně od standardní výslovnosti, bude mít problém s porozuměním. Nejde ani tak o “nedořeknutí” či “polykání”, jako třeba o přirozené oslabování slov, vázání slov nebo slovní přízvuk. Bez toho se člověk moc nepohne.

Jděte do sekce Výslovnost a zvolte na filtru “STARTER”. Objeví se Vám články pojednávající o těch nejdůležitějších aspektech výslovnosti. Vše si prostudujte a zkuste zakomponovat do své mluvy.
Ze zkušenosti vím, že mnoho lidí má s poslechem velký problém, (ačkoli jim nechybí gramatické znalosti ani slovní zásoba) právě pouze kvůli vlastní nesprávné výslovnosti. Ale to se dá rychle napravit.

Kdykoli napište! :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ericc vložený před 5 lety

Přidal bych jednu zkušenost:
Učte se nahlas .

Ještě jedna poznámka:
Je dost obtížné pro samouka se naučit aktivně cizí jazyk (t.j. bez zpětné vazby od někoho, kdo by opravoval vaše chyby).
Pasívní znalost (listening a reading) se jako samouk naučíte pravidelným treninkem bez problémů. Je to jen otázka času.
Zkoušel jste nějakou skupinovou výuku? Nebo podle finančních možností soukromého lektora?

Zdravím, ano zkoušel jsem kurz, ale ten kurz byl podle mě velmi špatný, bylo nás tam cca 5 a učitelka se nezastavovala, šla extrémě rychle, jen hodinu týdně, vyhazoval jsem peníze . A skorem i čas… a ten můj čas, jelikož jsem pouze dělník, je taky nic moc.. ,ale díky vše co mi tu radíte si určitě zapíšu… :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.