Help for English

nadčasový, předběhl dobu

 

Podle slovníku je nadčasový Timeless. Thesaurus mi nic moc dalšího zajímavého nenabízí.

Dá se timeless použít třeba v situaci, že slyšíte starý song, který se před 15 lety vůbec neujal, ale teď by to byl úplný hit. Defakto, tehdy to odsoudili, ale dneska by válcovalo hitparády :-).

Já mám za to, že tu jsou i další výraziva co by šla použít.

Zadala som do Googlu:

adjective: timeless

not affected by the passage of time or changes in fashion.

synonymá:

lasting, classic, enduring, ageless, permanent, perpetual, perennial, abiding, unfailing, unchanging, never-changing, changeless, unvarying, unfading, invariable, unending, without end, ceaseless, never dying, undying, deathless, immortal, eternal, everlasting, immutable, indestructible, imperishable;

Timeless vyjadřuje, že to čas nijak neovlivnil, že to nevyšlo z módy a je to stále stejně oblíbený. Ve Vašem kontextu se songem, který se před 15 lety neujal, bych to tedy nepoužil (a bohužel mě nenapadá, jak bych něco takového vyjádřil, ani v češtině).

Kruciš, já to někde ovšem slyšela, nejspíš taky v souvislosti s hudbou. Podle mě to bylo něco ve spojení s ‘forward’, ale už nevím. Inu budu hledat dál, třeba se tu ještě něco vyloupne :-)

Ale jsem ráda, že to Timeless mi tam nehrálo oprávněně :-) (no pun intended :-D)

co třeba? outrun its time

google: “This novel outrun its time and gave contemporary readers perspective of the future.”

“The final installment inspired much less enthusiasm, and many reviews thought the series had outrun its time.”

ale corpusy mi teda moc neuázaly :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zizak vložený před 5 lety

Kruciš, já to někde ovšem slyšela, nejspíš taky v souvislosti s hudbou. Podle mě to bylo něco ve spojení s ‘forward’, ale už nevím. Inu budu hledat dál, třeba se tu ještě něco vyloupne :-)

Ale jsem ráda, že to Timeless mi tam nehrálo oprávněně :-) (no pun intended :-D)

Možno by šlo slovo POKROKOVÝ – teda taký, ktorá predbieha dobu.

FORWARD – LOOKING

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.