Help for English

Word of the day, headmaster

 

Uvádíte zde, že v americké angličtině se pro ředitele školy používá principal. Já se s tím setkala v britské angličtině. Vyřizovala jsem si jazykový kurz a ředitelka té školy se podepsala jako principal. Jednalo se o školu v Portsmouthu v Anglii.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od naficka vložený před rokem

Uvádíte zde, že v americké angličtině se pro ředitele školy používá principal. Já se s tím setkala v britské angličtině. Vyřizovala jsem si jazykový kurz a ředitelka té školy se podepsala jako principal. Jednalo se o školu v Portsmouthu v Anglii.

Záleží na tom, jakou školu máte na mysli. V primárním a sekundárním vzdělání je v britské angličtině běžnější užít head teacher / headteacher / head / Head (dříve headmaster / headmistress), kdežto v terciárním se užívá i principal.

Většina toho je ostatně v článku uvedena.
Kromě toho Vám jako vždy v tomto ohledu dobře poradí slovník: 🙂 https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/…/principal_2

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.