Help for English

progres v angličtině

 

Ahoj, chtěl bych se zeptat (poradit se), možná to řeší i ostatní. Přemýšlet, jak se zlepšit v angličtině. Přijde mi, že tak nějak přešlapuju na místě. Moje angličtina je plná polopravd omylů a mýtů. Anglicky se domluvím, není to dovolenková úroveň 🙂 Znalosti jsou takové rozlítané. Občas spletu few a few a zároveň mám občas znalosti z angličtiny úrovně C1. Vytipoval jsem největší slabinu ve slovní zásobě a poslechu.

Tak jsem si říkal, že budu číst, ale jak? Mít u sebe slovník a hledat si slovíčka? Já totiž chápu kontext v knihách, ale ne každé jednotlivé slovo. Co se týče poslechu, když koukám na film a mám anglické titulky, tak ok, děj pochopím, ale bez titulků je to velká bída, přiznávám. Snažím se tedy koukat bez titulků třeba na Přatele, které znám. Další problém je, že je třeba nějaká základní věta a oni ji řeknou úplně jinak, než bych řekl já. Něco mi říká, že mají oni pravdu 😁

Děkuji za tipy 🙂

Je dobré si uvědomit, že celková úroveň jazyka je průměr toho, na jaké úrovni jsou naše jazykové schopnosti a dovednosti.
U většiny lidí je velký, někdy propastný, rozdíl mezi pasivním a aktivním použitím jazyka. V článku, na nějž výše odkazuji, se podívejte na „prkénka“ a zkuste zapracovat na těch nejkratších.

Dále je třeba nezapomínat na přiměřenou úroveň materiálů, které používáme. Knihy včetně nahrávek lze číst a poslouchat podle úrovní, aby to pro nás nebylo příliš jednoduché a nudné, ale ani příliš složité natolik, že by nás to odradilo. Podrobnosti najdete v článku Zjednodušená četba .
Při četbě nebo poslechu není potřeba znát každé slovo, pokud rozumíte celku. Na druhou stranu jde o pasivní znalost. Pokud toužíte zvýšit znalost aktivní, všímejte si více neznámých slovíček a najděte si způsob jejich osvojování, který Vám vyhovuje. Neexistuje universální cesta, vhodná pro všechny (snad kromě psaní do sloupečků – to je snad jediná metoda, která zaručeně nefunguje).
K tomuto tématu doporučuji knihu Lucie Gramelové „Jak vyzrát na cizí jazyky“.

Začátečník je rád, když umí věc vyjádřit aspoň nějakým způsobem. Pokročilý si, podobně jako Vy, všímá toho, že stejnou věc jde vyjádřit i jinak a případně se snaží tento způsob začít aktivně používat.

🙂

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 měsíci

Je dobré si uvědomit, že celková úroveň jazyka je průměr toho, na jaké úrovni jsou naše jazykové schopnosti a dovednosti.
U většiny lidí je velký, někdy propastný, rozdíl mezi pasivním a aktivním použitím jazyka. V článku, na nějž výše odkazuji, se podívejte na „prkénka“ a zkuste zapracovat na těch nejkratších.

Dále je třeba nezapomínat na přiměřenou úroveň materiálů, které používáme. Knihy včetně nahrávek lze číst a poslouchat podle úrovní, aby to pro nás nebylo příliš jednoduché a nudné, ale ani příliš složité natolik, že by nás to odradilo. Podrobnosti najdete v článku Zjednodušená četba .
Při četbě nebo poslechu není potřeba znát každé slovo, pokud rozumíte celku. Na druhou stranu jde o pasivní znalost. Pokud toužíte zvýšit znalost aktivní, všímejte si více neznámých slovíček a najděte si způsob jejich osvojování, který Vám vyhovuje. Neexistuje universální cesta, vhodná pro všechny (snad kromě psaní do sloupečků – to je snad jediná metoda, která zaručeně nefunguje).
K tomuto tématu doporučuji knihu Lucie Gramelové „Jak vyzrát na cizí jazyky“.

Začátečník je rád, když umí věc vyjádřit aspoň nějakým způsobem. Pokročilý si, podobně jako Vy, všímá toho, že stejnou věc jde vyjádřit i jinak a případně se snaží tento způsob začít aktivně používat.

🙂

Děkuji Vám 🙂

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.