Help for English

City&Guilds

 

Ahoj, nemůžu se dopátrat jaký je rozdíl mezi zkouškami City&Guilds a například Cambridge zkouškami. Nemáte někdo s touto zkouškou zkušenosti?Nap­říklad jaké je její uplatnění atd atd…?Díky za pomoc :-D

Ahoj vef,
praktické zkušenosti sice nemám, ale snad pomůžou i ty teoretické :-)Oba typy zkoušek mají mezinárodní platnost, ale City&Guilds jsou u nás poměrně nové a ještě docela dost lidí o nich ani neví. Jeden rozdíl je tedy v tom, že jsou cambridžské zkoušky zavedenější, na trhu je množství knih pro kandidáty, více přípravných kurzů atd.
Výhodou zkoušek Cíty&Guilds je to, že zde můžeš zvlášť skládat část ústní a písemnou – ne každý má totiž stejnou úroveň v psaném a mluveném projevu, takže třeba v písemné části si zvolíš Access (úroveň A2) a v ústní třeba Achiever (B1). U zkoušky samotné je pak povolen anglický výkladový slovník a termín zkoušky je flexibilnější než u cambr. zkoušek. City&Guilds pak dále nabízí i specificky zaměřenou angličtinu jako je např. English for Office Skills, English for Business Communications, Acces Certificate in English Language Teaching…
Struktura testu je u obou typů zkoušek stejná, ale třeba poslech je u C&G lehčí i na té nejvyšší úrovni (měla jsem možnost srovnat). Cenově jsou pak obě zkoušky stejné (pokud u C&G skládáš obě části) – takže cca kolem 4000 Kč.

To je asi tak vše, co mě napadá, ale pokud bys měla ještě nějaké dotazy, ráda ti je zodpovím, budu-li vědět :-)

Ahoj Kaleid,
mockrát děkuji za odpověď. Zajímám se o tuto zkoušku z praktických důvodů. Učím angličtinu a jelikož nemám vystudovanou VŠ, tak se to snažím dohnat těmito ‚certifikátami‘. Na tuto zkoušku jsem narazila zcela náhodou a přišla mi jako pro mé záměry vhodná a ty jsi mi to i potvrdila tím, že říkáš, že je možné si vybrat specifické zaměření třeba právě English Language Teaching. Nevíš ještě náhodou zda je pak na tomto certifikátu tato specifikace uvedena?Díky moc

Jejda, tak to opravdu nevím :? Ale snad by měla být…

Zdravím Vás děvčata :-)

Zrovna se chystám do navštěvování kurzů City&Guilds, úrovně Communicator (B2). Moc jste mi pomohly a utvrdily mě tak v mém názoru na City&Guilds…

Ještě bych se chtěl zeptat Kaleid – Nevíš prosím jak je to se City&Guilds a VŠ u nás? Jestli třeba víc berou vpotaz FCE atd.

Zdravím…ráda bych se s vámi podělila o svou dnešní zkušenost s City&Guilds. Asi před rokem jsem je dělala nanečisto na úrovni C1 a výsledek byl příznivý, tak jsem se přihlásila načisto. No a dnes to proběhlo a já to zvorala v části Writing, protože mě naprosto zaskočilo zadání „napište zprávu shrnující tuto statistiku…“ (následovala nějaká tabulka s údaji). Po několika marných pokusech vejít se do 150 slov a neustálých opravách a opakovaném počítání slov jsem zjistila, že už nemám skoro žádný čas na další zadání „dopis pro kamaráda, ve kterém budete popisovat film, který jste nedávno viděli“…Tudíž jsem ho napsala ve spěchu, pomocí primitivních vět a uboze nenápaditých slov, opět jsem zjistila, že toho mám moc, udělala radikální škrty, znovu počítala slova…No katastrofa. Pak jsem zjistila, že předchozí zprávu mám napsanou tužkou a to se nepočítá, tak jsme začala obtahovat…
No zkrátka poučení: Slova počítat co nejméněkrát (získáte drahocenný čas) a připravit se i na nějakou bussiness angličtinu, aby vás to nevykolejilo tak jako mě.
Přeji hodně štěstí všem adeptům, uvidíme se při příštích City&Guilds :-(

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.