Help for English

will have+ past participle

 

Narazil jsem na to náhodou v Advanced Grammar in Use – U16/E.

Píší tam, že se WILL HAVE + 3rd používá, když si myslíme, že se nějaká minulá situace skutečně stala.

Ano, je to tak. O tom píše Swan následující:

39. 7 expressing certainty about the present or past

We can use will to talk about the present – to say what we think is very probably or certainly the case.

  • ‚There's somebody at the door.’ ‘That’ll be the electrician.‘ (…)

Will have … can express similar ideas about the past.

  • As you will have noticed, there is a new secretary in the front office.

(‚Practical English Usage‘, Michael Swan, Fourth Edition, OUP 2016, 39.7)

Další příklad:

  • Určitě jste si všimli, kolik má čeština ustálených slovních spojení, ve kterých je klíčovým slovem srdce. (neplachovice.cz)
  • You'll have noticed / no doubt you've noticed / you'll surely know how many set phrases there are in Czech with „heart“ as a/the key word.
Odkaz na příspěvek Příspěvek od jaroz95 vložený před 3 měsíci

Narazil jsem na to náhodou v Advanced Grammar in Use – U16/E.

Píší tam, že se WILL HAVE + 3rd používá, když si myslíme, že se nějaká minulá situace skutečně stala.

Stručně řečeno – will je modální sloveso, jehož sekundární význam je vyjadřování jistoty mluvčího (podobně jako must, can, can't apod.). Lze ho použít jak s přítomným, tak minulým infinitivem, přižemž druhá možnost se užívá především pro minulost. 🙂

Líbí se mi, jak stručně a jasně vysvětlujete tuto gramatickou konstrukci. Použití will jako modálního slovesa s dvojím významem je opravdu podobné jako must, can, can't.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.