Help for English

Might, if..

 

dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli mám tyto věty dobře … Jde mi hlavně o ty slova, která jsou napsána velkýma písmenama , jestli mám dobře napsaný časy…

He GOES to bed early if he is tired.
If I EARN a lot of money, I spend it!
If I GO jogging in the mornings, I get very hungry.
If he cooks dinner, I DO the washing up.
I get a headache if I WORK on the computer for a long time.

I MIGHT BUY a new CD later but It depends on how much money I have.
She MIGHT NOT TAKE the exam. She hasn´t done a lot of work for it.
I MIGHT GO tonight. I am feeling ill.
Take your umbrella. It MIGHT RAIN later.
Don´t cook chicken. They MIGHT BE vegetarians.

Prosím ještě je tahle věta správně napsaná??
I can´t stay at home, because they play my favourite film. I must see them
předem děkuji… :)

He GOES to bed early if he is tired. Tady podle mne záleží na tom, co má tato věta vyjadřovat.

Pokud znamená: Chodí do postele brzo, jestliže (pokud,když) je unaven, tj.(dělá to tak pořád ze zvyku) potom by to mělo být takto v pořádku, protože pro přítomnost a minulost se v podmínkových větách(podmínka skutečná)) používají tytéž časy.
Další příklad: If he said it (in) this way, he was right – jestliže to takto řekl, měl pravdu.

Jestli ovšem ta věta znamená: PŮJDE do postele brzy, jestliže (pokud)BUDE unaven, pak to musí být takto:
He WILL go to bed early if he IS tired.

To samé platí pro ostatní věty:
If I EARN a lot of money, I WILL spend it!
Pokud VYDĚLÁM hodně peněz, UTRATÍM je.

If I GO jogging in the morning, I WILL get very hungry.
Jestliže PŮJDU ráno běhat, DOSTANU velký hlad
atd.
Pravidlo pro podmínkovou větu skutečnou, splnitelnou v budoucnosti:
Vedlejší věta: If + přítomný čas
Hlavní věta: Budoucí čas (will)

Ke druhému příspěvku: Tady chybí určení, kde ten film dávají. Pokud by to bylo v kině, pak bych větu postavil následovně:

I cannot stay at home, because my favorite film is shown in the cinema. I must see it.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.