Help for English

Transcription 3

 

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli mám naději s uznáním mých odpovědi k těmto přepisům.

1.
The village shop is now being managed by a national supermarket chain. (TAKEN)

Správně podle klíče: A national supermarket chain … has taken over the management … of the village shop.

Můj přepis: A national supermarket chain … has taken control … of the village shop.
(Převzal kontrolu nad … – tohle je asi až moc drastické, že?)

2.
This door is an emergency exit and must never be locked for any reason. (ACCOUNT)

Správně podle klíče: On … no account must this door ever … be locked because it is an energency exit.

Můj přepis: On … no account can this door … be locked because it is an energency exit.
(Snad je to tou podivnou konstrucí této fráze, že se mi tam to MUST nějak nezdá). A to EVER je tam nezbytné?

3.
Melvin's friend recommended that website where he bought the camping equipment. (ON)

Správně podle klíče: Melvin bought equipment from that website … on the recommendation of … a friend.

Můj přepis: Melvin bought equipment from that website … BASED on the recommendation of … a friend.
(Podle mě by tam to BASED klidně mohlo být)

  1. s tím based by to podle mě znamenalo, že ta stránka je založena na doporučení známého, ne to ‚nakoupení‘.

Aha, to je možný. A co kdyby tam byla čárka za WEBSITE? Potom by to vlastně znamenalo toto, ne?

BASED on the recommendation of a friend, Melvin bought equipment from that website.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.