Help for English

FCE - samostudium

 

Chtěla bych se zeptat, jestli jste se někdo sám připravoval na FCE? Jak dlouho Vám trvala příprava na zkoušku? Máte tip na nějaké dobré webové stránky? Nebo nějaké rady?

(Potřebuji slyšet – ujistit se, že to je možné se sám připravit – protože bych se chtěla připravovat sama, angličtina nikdy pro mě nebyla problém…a nechce se mi platit soukromé hodiny nebo nějaký kurz)

Mám doma tyto učebnice: First Certificate Masterclass (Oxford), English Grammer in Use (Cambridge), Idioms and Phrasal Verbs(Oxford)

Budu ráda za všechny názory. Díky.

Koupil jsem si FCE Practice Tests Plus (4 testy v učebnici + 2 na CD, pokud si dobře vzpomínám) a měl jsem Grammar and Vocabulary for FCE, ale do toho jsem nakoukl jen příležitostně. S jedním rodilým mluvčím, který učil u nás na škole, jsem se domluvil a přinesl mu pár writingů, aby mi to ohodnotil a něco k tomu řekl.

Záleží ale samozřejmě, na jaké úrovni se cítíte být – já už jsem tou dobou věděl, že angličtina bude „moje vyvolená“, i když s výkladovými slovníky jsem myslím ještě nepracoval, každopádně jsem měl slušnou základnu z hodin angličtiny, hromady počítačových her a stále rostoucího zájmu o angličtinu.

Tak či tak, s učebnicemi bych to na FCE nepřeháněl. Pokud jde o weby, spoustu materiálů najdete tady na HFE (readingy, Use of English, testy slovní zásoby atp.), něco třeba tady http://www.flo-joe.co.uk/…ts/index.htm a jinak koukněte k aktivnějším uživatelům do profilů (do mého ovšem ne), určitě tam najdete mnoho dalších užitečných zdrojů.

Ahoj, aj ja sa pripravujem sama (FCE robím v júni); na začiatku som si priniesla z knižnice, kúpila a pozháňala obrovské množstvo kníh, aby som bola čo najlepšie pripravená (to je podľa mňa najväčšia nevýhoda samouka: nevie úplne posúdiť svoje schopnosti, najmä speaking,writing), no po čase som si uvedomila, že to nemám šancu stihnúť :) Teraz sa pripravujem z Objective FCE, FCE Handbook (dobré tipy k testom) a sem-tam nahliadnem aj do English Grammar In Use. V škole máme zasa Laser B2, aj keď sa priamo nepripravujeme na FCE, ja túto knihu používam aj na domácu prípravu..A ešte testy z minulých rokov, tie sú podľa mňa nevyhnutnosťou: uvidíš ako taký test vyzerá, máš tam presne ten istý formát (a môžeš zistiť svoje skóre, prípadne si zmerať čas), čo ti iste potom pomôže pri skutočnom teste.
Speaking – pre samouka dosť obtiažne, ale môžem skúsiť komunikovať cez Skype, rozprávať sa sama so sebou :)alebo skúšať popisovať situácie, ktoré sa práve dejú, keď ideš po ulici, skvelé je nahrať sa keď hovoríš (zistíš aké robíš chyby)

Ja sa teraz celý máj chcem zamerať na zlepšenie writingu a ostatné časti len opakovať. Dúfam, že to v júni dám :)

a ešte som zabudla napísať, že mi dosť pomohla kniha Destination B2 (najmä súhrny v zadnej časti knihy: frázové slovesá, word formation..)

Ahoj, já sice navštěvuji 1× týdně jazykovou školu,ale více méně se připravuji doma. Mám Destination B2, English Grammar in Use a dvě knihy s testy. Co se netu týká flo-joe.co.uk je dobré. :-)

Ahoj,

taky jsem se připravovala sama. Měla jsem na to půl roku, tak jsem si půjčila z knihovny spousty testových knížek a dělala jsem jeden test za druhým. Pak jsem si dělala něco ještě na internetu na examenglish.com a flo-joe.co.uk. Akorat jsem potom resila co s psanim, protoze v tom uplne nevynikam. Nakonec jsem nasla englishclinic.cz, kde jim posles text a oni ti ho opravi a okomentuji a to bylo tak asi vsechno

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.