Help for English

Často kladené dotazy (FAQ)

ALL LEVELS Vydáno dne 27.09.2008

Časté dotazy našich čtenářů a odpovědi na ně.FAQ: Často kladené dotazyProč se váš web jmenuje Help FOR English? Neměla by zde být nějaká jiná předložka?

Slovíčko HELP znamená kromě 'pomoc' také 'nápověda'. Vazba HELP FOR se objevuje na počítačích v různých programech, např. HELP FOR WINDOWS, HELP FOR VISUAL BASIC apod. Vždy se jedná o rozsáhlou knihovnu, která obsahuje veškeré možné informace o daném software. Tuto vazbu jsme si vypůjčili i pro náš web. I HELP FOR ENGLISH je jakási rozsáhlá knihovna s nápovědou, jak efektivně tento jazyk zvládnout. Není to tedy 'pomoc pro angličtinu' - angličtina sama naši pomoc nepotřebuje.

Neznáte nějaký podobný web na výuku němčiny (nebo jiných jazyků)?

Po dlouhé době můžeme říci, že známe. Rodina našich webů se začala rozrůstat. K dispozici již máte stránky pro výuku němčiny, portugalštiny, španělštiny, latiny a češtiny. Nejedná se pochopitelně o přesné klony stránek Help for English. Každý člověk je jiný a každý vedoucí těchto 'odnoží' je vede po svém. Propůjčili jsme jim ale naši technologii. Zde jsou odkazy:

Němčina, Španělština, Čeština, Portugalština, Latina

Tyto webové stránky začaly teprve nedávno vznikat, na některých toho najdete více, na některých méně. Určitě budeme vděční za vaši podporu!

Nejde mi na stránkách přehrávat zvuk, co s tím?

Aby Váš prohlížeč mohl přehrávat zvukové nahrávky, které jsou integrované do našich stránek, musíte mít v prohlížeči naisntalovaný tzv. FLASH PLAYER. Ten si můžete zdarma stáhnout např. ze stránek adobe.com.

Jak udělat, aby se dal používat váš dvojklikový slovníček i na prohlížeči OPERA?

Je potřeba, abyste v nastavení prohlížeče Opera vypnuli zobrazování menu při dvojkliku. To provedete následovně. Klepněte v horním menu na "Nástroje" a vyberte "Nastavení..." Zde si otevřete "Lišty a menu" a dole odškrtněte "Při poklepání na text zobrazit menu textu". Nyní by dvojklikový slovníček měl fungovat i na vašem prohlížeči OPERA.

Líbí se mi písničky na vašich stránkách. Je možné si je i stáhnout?

To bohužel nejde, pokud pod přehrávačem není nabídka "stáhnout MP3". Interpreti, kteří nám písně umožnili na naše stránky umístit, svoji hudbu zadarmo nedávají. Můžete si ji koupit na CD nebo elektornicky přes internet. Cena jedné písně je v přepočtu na naši měnu cca 15 Kč. Pro více informací navštivte stránku daného interpreta. My vám stažení nabídnout ani zprostředkovat nemůžeme.

Mohu nějaký z vašich článků použít na svých webových stránkách nebo ve svém blogu?

Na naše materiály se pochopitelně vztahují autorská práva a bez našeho výslovného svolení není možné naše články kdekoliv dále publikovat. Získat naše svolení ale není nemožné.

Je možné materiály z vašich stránek používat ve škole při výuce v tištěné podobě nebo online?

To samozřejmě možné je, stránky vytváříme nejen pro samostudium žáků doma, ale jsme rádi, když je učitelé využívají i při své výuce. Pokud články, testy či cvičení studentům tisknete, prosíme o to, aby stránka obsahovala informaci o zdroji, tedy alespoň odkaz na www.helpforenglish.cz.

Proč se za vaše stránky neplatí? Používal bych je, i kdyby byly placené.

O změně stránek z nekomerčních na placené neuvažujeme a jsme si jisti, že k tomu nedojde nikdy. To, že jsme nekomerční, z našich stránek dělá to, co jsou. Pokud by se platilo i jen velmi malou částkou, už by zde byla zcela jiná atmosféra. Navíc bychom už nemohli dále používat některé materiály, protože svolení jejich autorů se vztahovalo pouze na nekomerční použití.

Pokud ale přesto máte pocit, že nás chcete finančně podpořit, přečtěte si následující otázku.

Můžeme vás nějakým způsobem podpořit?

To určitě můžete a za každou podporu jsme moc rádi. Největší podporou jsou pro nás vaše reakce, poznámky a komentáře. Podpořit nás můžete i tím, že o nás řeknete svým známým, kolegům, spolužákům, učitelům, studentům apod. Na své stránky či blog můžete umístit náš odkaz nebo ikonku. Finančně nás podpoříte tím, když si zakoupíte některý z našich softwarových produktů (přes www.vitware.cz). Jste-li v angličtině zběhlí, můžete zvážit i možnost psaní materiálů pro naše stránky.

Nehodláte obsah těchto stránek vydat v knižní podobě?

Samozřejmě jsme nad tím už uvažovali, ale zatím jsme proti tomu. Online formát má mnoho důležitých výhod, z nichž hlavní je asi interaktivnost. To by v knižní podobě zcela zaniklo a byl by to opět jen text. Navíc by příprava něčeho takového stála až příliš času, úsilí a finančních prostředků, které my raději investujeme do dalšího rozvoje těchto stránek.

Je možné si tyto stránky uložit k prohlížení offline? Rád bych je používal i bez připojení k internetu.

To nemůžeme umožnit z několika důvodů. Prvním z nich je to, že my máme zájem na tom, abyste na stránky chodili. Druhým důvodem je, že naše stránky obsahují materiály, které smíme publikovat POUZE online bez možnosti stažení (např. písničky, fotografie atd.). Třetí věc je, že by to bylo technicky jen velmi těžko proveditelné, celý web uložit a přitom zajistit funkčnost všech prvků.

Na druhou stranu, existuje spousta prográmků, které vám obsah webu uloží k prohlížení offline. Nebudou však fungovat některé funkce.Online angličtina od autorů Help for English!

Bezkonkurenční online angličtina za 169 Kč měsíčně.
Přečtěte si více informací nebo si ji hned zdarma vyzkoušejte.

Pokračovat můžete zde:

INTERMEDIATE

Ask About English

Výborné stránky pro všechny, kteří se zajímají o angličtinu.
STARTER

Cvičení: George W. Bush & Kate Bush

Poslechové cvičení, ve kterém budete mít za úkol správně reagovat na položené otázky.
STARTER

Cvičení: Family 1

Cvičení, ve kterém si otestujete znalost tzv. přivlastňovacího pádu a slovíček označujících členy rodiny.

Komentáře k článku
Téma Přísp. Přečteno Poslední příspěvek
Nepřečteno Často kladené dotazy (FAQ) 28 28137 Od zadychladislav poslední příspěvek
před 12 lety