*
Help For English - angličtina na internetu zdarma!
English Me
*

FORVO - Jak se co vyslovuje

ALL LEVELS Vydáno dne 04.07.2009

Webové stránky, kde najdete nahrávky výslovnosti všeho možného angličtině a dalších jazycích. Jak se vyslovuje Kim Basinger, John Ronald Reuel Tolkien či Worcestershire? To vše v databázi najdete.


FORVO - jak se co vyslovuje

Forvo

Výslovnost v angličtině, jak všichni víme, není jednoduchá záležitost. Zatímco pro většinu běžných slovíček najdeme správnou výslovnost ve slovníku, s vlastními názvy je to již problém. Podívá-li se člověk nezkušený např. na mapu Velké Británie, většinu názvů měst, krajů, hor apod. nebude schopen sám správně vyslovit. Čeká ho složité a často marné vyhledávání v přílohách slovníků či na internetu.

Díky stránkám FORVO je vše hned jednodušší. Jedná se o webové stránky, kde naleznete výslovnost téměř všeho. Jména spisovatelů, herců, politiků? John Grisham, Kim Basinger či Theodore Roosevelt už pro vás nebude žádný problém. Místa v Británii či USA? Warwick, Worcester či Los Angeles zvládnete na jedničku.

Vše je zdarma!

Kdo nahrávky namluvil

Nahrávky může na FORVO nahrát kdokoliv, u každé máte napsáno, jestli to namluvil muž nebo žena a odkud pochází. Mnoho slov je nahráno v různých verzích, takže vy můžete porovnat nahrávky v různých přízvucích a dialektech. Navíc lidé mohou správnost nahrávek hodnotit, takže u každého máte navíc uvedené hodnocení ostatních uživatelů.

Databáze nahrávek neustále roste. V současnosti obsahuje asi 300.000 nahrávek. Pokud něco nenaleznete, což se jistě stát může, můžete si nahrávku vyžádat a rodilý mluvčí Vám ji nahraje a přidá do databáze.

Stahování a další použití

Každou nahrávku si můžete i stáhnout ve formátu MP3 a použít jakkoliv se vám zlíbí, pokud to ovšem nebude ke komerčním účelům. Používáte-li např.výukový software Language Lab, můžete nahrávky z FORVO použít v tomto prográmku.

Vyhledávání

Nahrávky můžete na FORVO vyhledávat pomocí klasického vyhledávače. Každé slovo potom spadá do nějaké kategorie, např. cities in California, US presidents nebo writers, které si můžete prohlížet zvlášť.

Různé jazyky

FORVO obsahuje dokonce nahrávky nejrůznějších jazyků. Němčina, čínština, ruština, dokonce čeština není FORVu cizí. Jako angličtináři toto uvítáte např. u irštiny či gaelštiny či welštiny - zjistíte, jak správně vyslovit např. irské názvy měst apod.Pokračovat můžete zde:

PRE-INTERMEDIATE

Jak přeložit: Co se stalo?

Začátečníci i pokročilejší studenti mají často problém s překladem této jednoduché otázky. Jak jste na tom vy? Umíte ji přeložit?
STARTER

Jak se kdo jmenuje

Otázky na jména a oznamovací věty s použitím přivlastňovací­ho pádu.
PRE-INTERMEDIATE

Jak přeložit: topit se, utopit se, potopit se

Víte, jak vyjádřit, když se někdo topí? A co když se potopí loď? V dnešním krátkém článku si v tom uděláme pořádek.
Komentáře k článku
Téma Přísp. Přečteno Poslední příspěvek
Nepřečteno FORVO - Jak se co vyslovuje 11 27040 Od suntea poslední příspěvek
před 8 lety

Přihlášení


Menu


Partneři stránek

Anglické učebnice a beletrie s 15 % slevouCopyright 2005–2018 Vitware s.r.o. | ISSN 1803–8298
Podmínky užívání | Ochrana osobních údajů